Slovenská firma predstavila špeciálne poistenie na koronavírus

  • Vo svete je dnes 350 000 nakazených, koronavírus nesmieme brať na ľahkú váhu
  • Niekedy sa ceste do zahraničia vyhnúť nedá, ošetrenie v tamojších nemocniach však nemusí byť lacné
  • Finančný sprostredkovateľ Brokeria na sociálnych sieťach propaguje poistenie, ktoré súvisí aj s koronavírusom
brokeria8
pixabay/CDC
  • Vo svete je dnes 350 000 nakazených, koronavírus nesmieme brať na ľahkú váhu
  • Niekedy sa ceste do zahraničia vyhnúť nedá, ošetrenie v tamojších nemocniach však nemusí byť lacné
  • Finančný sprostredkovateľ Brokeria na sociálnych sieťach propaguje poistenie, ktoré súvisí aj s koronavírusom

Koronavírus už na Slovensku zasiahol 186 ľudí, vo svete sú však tieto čísla omnoho desivejšie. Aktuálne čísla hovoria o 350 000 nakazených a 15 409 mŕtvych a každému je jasné, že ochorenie nesmieme brať na ľahkú váhu.

Ceste do zahraničia sa niekedy vyhnúť nedá

Opatrenia ako domáca karanténa, nestretávanie sa s ľuďmi či zriedkavé nákupy alebo nenavštevovanie úradov sú veľmi dôležité a Slováci to našťastie chápu, čoho dôkazom sú aj vyľudnené ulice a diaľnice.

Niekedy sa však ceste do zahraničia nedá vyhnúť, na čo apeluje finančný sprostredkovateľ Brokeria, ktorý na sociálnych sieťach už niekoľko dní v súvislosti s koronavírusom upozorňuje na dôležitosť cestovného poistenia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

🌏✈️ Musíš aj napriek pandémii vycestovať do zahraničia? Nespoliehaj sa na to, že máš so sebou Európsky preukaz zdravotného poistenia. Akékoľvek zdravotné ťažkosti v zahraničí sa ti aj napriek tomu môžu predražiť. Verejné zdravotné poistenie totiž v zahraničí kryje len do tej miery, ako ich kryje aj domácim. To môže znamenať doplatok 30 % z ceny lekárskych výkonov či plnú platbu za lieky. V prípade ošetrenia v inom ako verejnom zdravotníckom zariadení môže stáť aj tisíce eur. Riešením je cestovné poistenie, ktoré kryje náklady na zdravotnú starostlivosť aj čosi navyše. Pozor si však treba dávať na to, či poisťovňa kryje náklady aj vtedy, keď je v cieľovej krajine vyhlásená epidémia alebo pandémia, ako teraz. O tom, ako v týchto prípadoch plnia jednotlivé poisťovne, sa môžeš poradiť s našimi sprostredkovateľmi. #travel #poistenie #brokeria

Príspevok, ktorý zdieľa Brokeria, a.s. (@brokeria_official),

Ochorenie môže vyjsť na tisícky eur

Situácia vo svete je totiž vážna a vo svete ťa lekárske ošetrenie či lieky môžu vyjsť poriadne draho. Verejné zdravotné poistenie totiž v zahraničí kryje náklady len na úrovni slovenských cien, zvyšok musí pacient doplácať sám.

Peňaženky pacientov tak môžu zaplakať napríklad za 30 % z ceny lekárskych výkonov či za plnými platbami za lieky. Navyše, ošetrenie mimo verejného zdravotníckeho zariadenia môže stáť aj tisíce eur.

Podľa Brokerie je v takomto prípade riešením cestovné poistenie, ktoré kryje náklady na zdravotnú starostlivosť aj čosi navyše. Pozor si však treba dávať na to, či poisťovňa kryje náklady aj vtedy, keď je v cieľovej krajine vyhlásená epidémia alebo pandémia, ako teraz. O tom, ako v týchto prípadoch plnia jednotlivé poisťovne, sa môžeš poradiť s našimi sprostredkovateľmi

 

 

zdroj: Brokeria
Na otázky odpovedá Ivan Kahanec, finančný analytik spoločnosti Brokeria, a.s.
Prečo ste sa v dobe koronavírusu rozhodli propagovať cestovné poistenie takýmto spôsobom?

Naša práca nie je len o tom, že s klientom uzatvoríme novú zmluvu alebo mu vybavíme hypotéku, ale aj o následnej starostlivosti. Je to aj prípad informovania našich klientov o tom, na čo majú v tejto konkrétnej situácii pandémie nárok. Je to totiž situácia, ktorá nie je bežná a väčšina našich klientov sa s ňou ešte nikdy nestretla.

Zároveň sa chceme našim klientom priebežne pripomínať užitočnými informáciami, aby vedeli, že sme tu pre nich a že sme pripravení im pomôcť. Ďalším dôvodom je, že mnoho ľudí, ktorí pracujú v zahraničí a majú cestovné poistenie, je stále v krajine, kde pracujú.

Ak by sa nakazili ochorením COVID-19, je dobré, ak budú vedieť, či majú nárok aj na plnenie z cestovného poistenia a na čo všetko majú nárok. Jedným z dôvodov, prečo sme upozornili na cestovné poistenie, je fakt, že každoročne mnoho dovolenkárov zabúda na tento typ poistenia, ktoré dokáže pri ťažkostiach počas dovolenky finančne veľmi pomôcť.

Čo keď niekto skutočne potrebuje ísť do zahraničia, napríklad kvôli práci?

Medzičasom došlo k uzatvoreniu hraníc v EÚ a teda cestovať do zahraničia budú podľa všetkého len ľudia, ktorí v zahraničí pracujú. V súčasnej stresujúcej situácii by mohli pozabudnúť na to, aby sa chránili nie len zdravotne, ale aj finančne.

Všeobecne ale neodporúčame prekračovať hranice ani smerom zo Slovenska ani opačne. Aj to pomôže spomaliť alebo zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19.

Aké najdrahšie úkony môže cestovné poistenie v zahraničí hradiť a do akej výšky hradí?

Klienti majú na výber viacero úrovní cestovného poistenia, pričom odporúčame, aby ich zmluva kryla liečbu minimálne na sumu 200 000 eur. Hoci sa to zdá ako vysoká suma, pri komplikovanejších prípadoch sa náklady na liečbu môžu vyšplhať aj do státisícov. Vyššie balíky majú maximálne krytie rádovo v miliónoch alebo nemajú limit.

Hoci pri bežnejších ťažkostiach sú náklady a teda aj plnenie poisťovní na úrovni stoviek až tisícov eur, sú aj prípady s vyššími plneniami. Napríklad, klient jednej z poisťovní dostal v zahraničí srdcový infarkt a náklady dosiahli takmer 107-tisíc eur. Z toho takmer 60-tisíc eur stál prevoz pacienta vrtuľníkom.

Prevoz vážne chorého klienta zo Stredného Východu stál zhruba 150-tisíc eur, nakoľko ho odmietla previezť domov bežná letecká spoločnosť. Aj to preplatila poisťovňa. Ďalší klient, ktorý sa vďaka cestovnému poisteniu nedostal do finančných problémov, sa zranil v USA a bola nevyhnutná jeho hospitalizácia.

Celkový účet bol vo výške takmer 50-tisíc eur. Snaha ušetriť pár desiatok eur na cestovnom poistení sa môže veľmi nepekne vrátiť. Pandémia vírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19 navyše ukázala na to, že má zmysel pripoistiť si v rámci cestovného poistenia aj krytie nákladov v prípade predčasného návratu zo zahraničia.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá