Na Liptove vznikajú „druhé Tatry“. Rekreačný rezort Gothal otvára svoje brány

  • Netreba diskutovať o tom, kde sa na Slovensku najviac sústreďuje turizmus. Malebné Tatry lákajú Slovákov aj zahraničných turistov a niet sa čomu čudovať. Teraz sa im však chce vyrovnať Liptov.
collagecdc
Gothal Liptovská Osada
  • Netreba diskutovať o tom, kde sa na Slovensku najviac sústreďuje turizmus. Malebné Tatry lákajú Slovákov aj zahraničných turistov a niet sa čomu čudovať. Teraz sa im však chce vyrovnať Liptov.

V obci Liptovská Osada neďaleko Nízkych Tatier vyrástol nový rekreačný komplex, ktorý dostal názov Gothal. Za projektom stojí slovenský milionár Pavol Krúpa, ktorý si projektom realizuje sen vytvoriť v Liptove „druhé Tatry“. Podnikateľ ohlásil zámer už v roku 2011 a v denníku hnonline.sk hovoril o investícii približne 70 miliónov eur. V komplexe malo pôvodne vzniknúť aj malé lyžiarske stredisko, futbalový štadión či amfiteáter. Vo výsledku je finálny komplex o niečo „chudobnejší“ nijakým z týchto lákadiel sa nepýši.

Zobraziť celú galériu (12)
zdroj: Gothal Liptovská Osada

Názov Gothal už na prvý dojem pôsobí starodávne, a skutočne je to tak, pretože ide o pôvodný názov obce Liptovská Osada, ktorý jej kedysi dali benediktínski mnísi. V preklade znamená „božie domčeky“ a veríme, že na určitú skupinu turistov to zrejme zapôsobí.Toto pomenovanie sa odráža aj na ubytovaní v doslova rozprávkových dreveničkách, ktorých autori sa inšpirovali v ľudovej architektúre liptovskej dediny. Vyzerajú, akoby vypadli zo starej slovenskej rozprávky.

Je pozitívne, že v srdci čarovnej slovenskej prírody nevyrástlo žiadne obrovské hotelové monštrum s architektúrou podobnou hotelu Danube. Všetky stavby vrátane apartmánového domu Smrek sú v dokonalom súlade s prírodným prostredím a keďže tu napokon „nevyrástlo“ ani žiadne lyžiarske stredisko, zásahy do prírody tak boli menšie. Napokon, komplex je vzdialenž len pár kilometrov od lyžiarskeho strediska Donovaly, takže milovníkov zimných športov priláka aj bez vlastného svahu.

Zobraziť celú galériu (12)
zdroj: Gothal Liptovská Osada

Naozaj multifunkčný rezort chce podporovať aktívny oddych a ponúka množstvo foriem vyžitia. V areáli nájdeš už sprevádzkovaný vodný svet s plaveckým, rekreačným aj detským bazénom, wellness centrum a športoviská vrátane tenisových a bedmintonových kurtov, golfového trenažéra, bowlingu či populárneho street workoutového ihriska pre zdravé a efektívne cvičenie. Na svoje si tu prídu aj milovníci relaxačných masáží, skrášľovacích procedúr alebo špeciálnych služieb, ako je simulácia mŕtveho mora.

Zobraziť celú galériu (12)
zdroj: Gothal Liptovská Osada

Čo by to bol za hotel bez kvalitnej gastronómie? V komplexe Gothal sa pýšia dvomi reštauráciami, kde si môžeš vychutnať obed či kávu s výhľadom na okolitú zeleň, a tiež aqua barom. Gothal cieli na rodiny s deťmi, ktoré si sem prídu užiť krásnu lokálnu prírodu, športovcov, ktorí si chcú užiť aktívny oddych, ale aj firmy, ktoré si tu môžu zorganizovať firemné eventy a využiť priestrannú konferenčnú miestnosť.

Zobraziť celú galériu (12)
zdroj: Gothal Liptovská Osada

Gothal má šancu prilákať do tejto lokality nových turistov, pretože turistický ruch tu pomerne stagnuje, a tiež peniaze z daní do obecnej kasy. Zároveň mu nahráva pomerne dobrá dostupnosť z Bratislavy, a to len približne 2 a pol hodiny cesty. Komplex sľubuje prvotriedne služby, najvyšší komfort a prekrásne okolité prostredie. Vodný svet už zákazníci otestovali a ostatné môžu zažiť už teraz. Apartmánový dom Smrek je k dispozícii, chatky pribudnú čoskoro. Netrúfame si však povedať, či má Gothal šancu konkurovať Tatrám, ktoré už majú meno v zahraničí a ponúkajú toho viac.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech