Na Malorke turisti robia „alkoholové párty“ na plážach a obchádzajú COVID-19 nariadenia

  • Malorka rázne zakročí proti „alkoholovým výstrelkom“ turistov
  • Cieľom je tiež zakročiť proti ilegálnym večierkom, kde ľudia porušujú protivírusové opatrenia
pláž, alkohol
Unsplash/Kimson Doan
  • Malorka rázne zakročí proti „alkoholovým výstrelkom“ turistov
  • Cieľom je tiež zakročiť proti ilegálnym večierkom, kde ľudia porušujú protivírusové opatrenia

Úrady na španielskom ostrove Malorka plánujú oznámiť nové opatrenia, ktoré majú napraviť povesť Baleárskych ostrovov. Cieľom je tiež zakročiť proti ilegálnym večierkom, kde ľudia porušujú protivírusové opatrenia. Informovala o tom v utorok agentúra DPA. 

„Nedovolíme, aby bola povesť Baleárskych ostrovov poškodená,“ povedal španielsky minister regionálneho turizmu Iago Negueruela. Minister tým odkazoval na zábery z preplnených pláží Playa de Palma a Magaluf, na ktorých boli podgurážení tancujúci ľudia. Tí však od seba neboli v bezpečnej vzdialenosti, čo je opatrenie, ktoré je nutné dodržiavať v celej krajine. Podľa miestnych médií išlo prevažne o turistov z Nemecka a Británie. 

Toto oznámenie španielskeho ministra prišlo po jeho stretnutí s majiteľmi hotelov, organizátormi turistických prehliadok a členmi odborov a tiež po predstavení prísnejších protivírusových opatrení, ktoré vyžadujú povinné zakrývanie nosa a úst.

Slovensko sa pripravuje na možné zhoršenie situácie s novým koronavírusom

Jeden muž bol zatknutý v pondelok po tom, ako vstúpil opitý do niekoľkých barov a reštaurácií, zakašľal do tváre služobného personálu a tvrdil, že bol infikovaný novým koronavírusom.

Podľa súčasných pravidiel v obľúbenej dovolenkovej destinácii si musia ľudia zakrývať nos a ústa aj vonku, ak nie je možné vzdialiť sa od seba minimálne na 1,5 metra.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech