Na nábreží Dunaja sa predávajú byty vo veľkom. Takto bude vyzerať Eurovea 2

  • Predaj bytov v novej Eurovei 2 láme rekordy. Výstavba na ľavom brehu Dunaja sa rozrastá
  • 168 metrov vysoký mrakodrap Eurovea Tower a rezidencie Riverside majú k dnešnému dňu predaných 210 bytových priestorov
  • Je to viac ako 40% z celkového počtu ponúkaných a je to doposiaľ najpredávanejšia časť projektu Eurovea
eurovea
archív JTRE
  • Predaj bytov v novej Eurovei 2 láme rekordy. Výstavba na ľavom brehu Dunaja sa rozrastá
  • 168 metrov vysoký mrakodrap Eurovea Tower a rezidencie Riverside majú k dnešnému dňu predaných 210 bytových priestorov
  • Je to viac ako 40% z celkového počtu ponúkaných a je to doposiaľ najpredávanejšia časť projektu Eurovea

Prvý slovenský mrakodrap vyrastie v štvrti Eurovea City, píše tlačová správa JTRE. Taký, ktorý prepája staré a nové mesto. Na nábreží Dunaja totiž pomaly rastie malý výsek Manhattanu. Bude mať 47 nadzemných podlaží a 389 rezidenčných bytov. Všetky majú balkóny a terasy s príjemným výhľadom na Bratislavu. Výhodou takýchto bytových priestorov prepojených s nákupným centrom je aj prechod z obývačky priamo do nákupnej zóny v domácom oblečení.

zdroj: archív JTRE

Eurovea 2 by nemala byť len komplexom bytových a kancelárskych priestorov, pôjde skôr o celkové prepojenie rieky, mesta a jeho obyvateľa. Kultivované trávnaté plochy, úžitkové priestranstvá a skvelé miesta na promenáde medzi kaviarňami môžu priniesť úplne nový rozmer. A práve preto sa stali aj nové ponúkané byty takým obrovským trhákom. Predaných je už viac ako 40 %.

Ceny aktuálne dostupných bytov sú pod, ale aj nad úrovňou 6.000 EUR/m2 vrátane DPH. „Ku každému klientovi pristupujeme individuálne a ponuku mu pripravujeme podľa jeho požiadaviek. Ceny sú nastavené individuálne. Veríme, že výnimočnosť projektu i lokality a dobré referencie JTRE dokážu priniesť adekvátne ceny a zároveň garanciu hodnoty investície,“ povedal pre Startitup výkonný riaditeľ JTRE Pavol Pelikán.

Keď sme pri architektúre – o tú sa bude v rámci verejných priestorov Eurovea City a zóny Pribinova starať španielska dizajnérska špička Beth Galí z barcelonského architektonického štúdia BB+GG ARQUITECTES, ktorá má ultimátne charakteristický rukopis. Z jej ceruzky vyšli projekty, ktoré nevedomky obdivuješ v svetových metropolách typu Hamburg, Barcelona, Cork a teraz si do portfólia zapíše aj naše hlavné mesto.

„Zatiaľ sme na žiadnom z našich projektov nezaznamenali taký obrovský záujem o bývanie. V prípade rozšírenia Eurovea vidím za úspechom nielen výnimočnú lokalitu pri Dunaji, ale aj vysoký štandard, kvalitné dispozície bytov a dobré meno našich projektov River Park, Zuckermandel, Panorama Towers, Karloveské rameno a mnohých ďalších“, hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Prvý bratislavský mrakodrap by mal byť podľa plánov stavebnej spoločnosti dokončený v roku 2023. Pribudnúť by mali dve námestia, niekoľko parkov, priestorov na šport a unikátom je, že aj nová električková trať. Keďže sa v Eurovea City, ktoré bude akýmsi novým mestečkom, kde nájdeš evidentne úplne všetko, mimoriadne zvýši koncentrácia ľudí, bude výstavba novej električkovej trate vhodným manévrovacím ťahom.

V hlavnom meste tiež chýba kongresové centrum a tu sa otvárajú spoločnosti JTRE priestory, realizovať svoje ambície a vybudovať vôbec prvé v Bratislave a krajine zároveň. Vyzerá to, že ľavý breh Dunaja už čoskoro veru nespoznáš.

zdroj: archív JTRE

Je jasné, že nový komplex pomôže mestu ekonomicky a reálne pozdvihne úroveň bratislavských verejných priestranstiev, ktorých je v každom prípade stále málo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech