Na Netflixe oddnes nájdeš slovenský film, ktorý sa dostal aj do Británie

  • Počas troch mesiacov jeho premietania si ho v kinách pozrelo viac ako 83-tisíc divákov
  • Ide o úspešný film, ktorý vznikol na základe knižnej predlohy Jozefa Kariku
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Počas troch mesiacov jeho premietania si ho v kinách pozrelo viac ako 83-tisíc divákov
  • Ide o úspešný film, ktorý vznikol na základe knižnej predlohy Jozefa Kariku

Americká spoločnosť Netflix v poslednej dobe čoraz viac myslí aj na svojich fanúšikov v strednej Európe. Dôkazom toho je aj nový film, ktorý pribudol na streamovacej platforme.

Ide o slovenský film z dielne režiséra Petra Bebjaka, ktorý vznikol na základe románu Jozefa Kariku. Asi už teraz vieš, že ide o populárny film Trhlina, ktorý mal v slovenských kinách premiéru 24. januára tohto roku. Trhlina je na Netflixe dostupná od dnešného dňa.

„Trhlina (The Rift) už na Netflixe. Teším sa, že sa slovenský Tribeč (a slovenský autor), vďaka práci DNA production a TV Joj takto dostal k celosvetovému publiku,“ vyjadril sa Jozef Karika autor literárnej predlohy na svojom instagramovom účte.

Trhlina zožala obrovský divácky úspech a do kín si ju za tri mesiace premietania prišlo pozrieť viac ako 83-tisíc divákov. Ako informoval facebookový portál Slovenské filmy vo Veľkej Británii, Trhline sa podarilo dostať aj do britských kín.

Trhlina rozpráva príbeh nezamestnaného absolventa Igora, ktorý objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč, a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo a už nikdy sa nespamätal. Počas svojho pátrania Igor zistí, že tento prípad nie je vôbec ojedinelý.

Viac o filme Trhlina si prečítaš v článku: Rekordne úspešný film Trhlina mieri do britských kín

Na Netflixe už dnes nájdeš hneď niekoľko slovenských filmov. Pozrieť si môžeš snímky Čiara, Backstage, Mimi & Líza, Websterovci či našu oscarovú klasiku Obchod na Korze.

Zdroj: Instagram Jozef Karika, Slovenské filmy vo Veľkej Británii

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK