Na obvineného milionára Suchobu chcú vydať medzinárodný zatykač. Dostať ho na Slovensko môže byť problém

  • Prokurátor podal návrh na vydanie európskeho a medzinárodného zatýkacieho rozkazu na Michala Suchobu
  • V dnešných dňoch by sa mal nachádzať v zahraničí
  • Obvinený je v kauze Mýtnik
Twitter/Michal Suchoba Unsplash/Mostafa Meraji
  • Prokurátor podal návrh na vydanie európskeho a medzinárodného zatýkacieho rozkazu na Michala Suchobu
  • V dnešných dňoch by sa mal nachádzať v zahraničí
  • Obvinený je v kauze Mýtnik

Zatiaľ čo Jozef Brhel sa dobrovoľne vrátil na Slovensko, aby vypovedal v kauze Mýtnik, Michal Suchoba tak doteraz neurobil. Markíza informuje, že prokurátor už požiadal o vydanie medzinárodného zatykača. Suchoba sa podľa dostupných informácií  zdržiava v Emirátoch a dostať ho na Slovensko nemusí byť vôbec jednoduché.

Počas akcie Mýtnik boli zadržaní viaceré osoby, ktoré sú spájané s bývalým vedením finančnej správy. Hlavným aktérom kauzy je František Imrecze, ktorý je obvinený zo zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Imrecze však tvrdí, že je nevinný.

Spolu s Imreczem sú stíhaní aj podnikatelia Michal Suchoba a Jozef Brhel. Brhel a Imrecze v tomto prípade nie sú zaujímaví, keďže sa nachádzajú na Slovensku. Kde je však Suchoba, nikto nevie. Podľa TV Markíza podnikateľ nekomunikuje ani so svojim advokátom. 

Michal Suchoba
zdroj: Twitter/MichalSuchoba

Užíva si luxus

Redakcia TV markíza obdržala správu, v ktorej stálo, že podnikateľ by sa mal nachádzať v luxusnej rezidencii v Spojených arabských emirátoch. „Nedá sa to minúť, jeho Ferrari Monza SP je neprehliadnuteľné. Také auto nemajú ani miestni šejkovia,“ stojí v správe. 

Ak by sa informácie potvrdili a Suchoba by bol skutočne v Spojených arabských emirátoch, mohol by byť problém dostať ho na Slovensko. „Medzi Slovenskou republikou a Spojenými arabskými emirátmi neexistuje bilaterálna zmluva a Spojené arabské emiráty nepristúpili k nijakému medzinárodnému dohovoru,“ uviedol hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

Kočnerov kamarát

Koncom roka 2019 vyšla na povrch nahrávka z Kočnerovej Threemy, kde figuroval Suchoba. Nahrávka je ešte z roku 2015 a začína označením: „Michal Suchoba, nedeľa 20:30, parkovisko na Kolibe pred reštauráciou Koliba,“ – takto si zaznamenával Kočner tajné audio nahrávky.

Plus7dní hovorí o tom, že podľa nahrávky si od Mariána Kočnera vypýtal úplatok, aby sa daniari nezaoberali jeho podvodmi vo výške 4, 2 milióna eur. Suchoba kvôli nemu vraj zastavil daňovú kontrolu.

Kočner však tvrdí, že túto problematiku má vyriešenú s Róbertom Ficom„Ja som kedysi povedal Robovi jednu vec z očí do očí, takto ako tebe, keď sme spolu sedeli a keď som urobil to, čo som urobil, aby vyhrali voľby: Pokiaľ táto vláda bude vládnuť, chcem mať svätý pokoj, nechcem, aby sa do mňa nejaký k…t navážal, či to bude policajt, daňový úrad, alebo prokuratúra,“ cituje Kočnerove slová Denník N.

Zdroje: TV Markíza, Pluska, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech