Na Orave si môžeš zajazdiť na tanku priamo v teréne. Brodiť sa budeš potokmi a blatom. Stojí to doslova “facku“

  • Ak ťa zaujíma, aké je to mať pod palcom 14-tonové obrnené monštrum, mal by si vedieť o adrenalínovej atrakcii, ktorú nájdeš na Orave
  • Práve tu sa môžeš povoziť a dokonca aj sám riadiť vojenský tank
tank
TASR/Miroslava Mlynárová
  • Ak ťa zaujíma, aké je to mať pod palcom 14-tonové obrnené monštrum, mal by si vedieť o adrenalínovej atrakcii, ktorú nájdeš na Orave
  • Práve tu sa môžeš povoziť a dokonca aj sám riadiť vojenský tank

Ak patríš medzi adrenalínových nadšencov, určite by si si mal urobiť malý výlet na Oravu. Práve tu môžeš zažiť jazdu tankom na vlastnej koži. Atrakcia sa nachádza pri ceste v obci Podbiel. Vyše trojkilometrová trasa prechádza cez les, rozbahnené mláky, potok aj kopce, aké by si zrejme nechcel prechádzať po vlastných.

Prevádzkovateľ adrenalínovej zábavy Jozef Krupa hovorí, že štvrťhodinová jazda v takzvanom bojovom vozidle pechoty už rozprúdila krv v žilách stovkám Slovákov aj turistom z cudziny. Cena na osobu je 8 eur.

tank
zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová

Podobný zážitok môžeš zažiť aj v Námestove. V tomto prípade si môžeš zvoliť 4-kilometrovú a dokonca až 8-kilometrovú trasu. 4-kilometrová trasa trvá približne 10-20 minút, 8-kilometrová trasa trvá 15-25 minút. Minimálny počet osôb pre uskutočnenie jazdy je 10 osôb. Cena na osobu je 20 eur. 10-členná skupina si za tento súkromný zážitok na dlhej trase zaplatí 360 eur.

K dispozícii ti bude doslova obojživelné monštrum, ktoré bojová hmotnosť predstavuje 14 000 kilogramov. Bojové vozidlo pechoty zvláda maximálnu rýchlosť 65 km/h a rýchlosť plavby 7 km/h.

Skúsený inštruktor ťa prevedie cez drsný terén slovenskej prírody. Zážitok je vhodný pre jednotlivca, dvojicu alebo aj skupinku adrenalínových nadšencov, ktorí si chcú užiť súkromnú jazdu s inštruktorom. „Bol to super zážitok pre milovníka vojnovej techniky a adrenalínu,“ opísal svoju skúsenosť zákazník Pavol.

Jazda, na ktorú nezabudneš

Tank jazdí cez extrémne terény a preto sa môže stať, že sa jazda neuskutoční z dôvodu poruchy .V takomto prípade si dohodneš iný termín. Najčastejšia porucha je odtrhnutý pás.

Dovolenka na Orave: Prevez sa na tanku, objav tamojšiu prírodu a spoznaj históriu jedinečného regiónu

Jazdu tankom môžete absolvovať celoročne a ruší sa naozaj len pri extrémnom počasí. Určite sem nechoď v bielej košeli a bielych teniskách, najlepšie je zvoliť si oblečenie, ktoré nemusí zostať čisté.

Jazda na tanku je vhodná pre všetkých, aj pre deti, rezerváciu je však najlepšie zrealizovať minimálne týždeň vopred, pričom jazdu môžeš absolvovať kedykoľvek počas sezóny. Čo sa týka skupinových výjazdov, tie sa konajú vždy vo vopred vypísaných termínoch. Jazdu je taktiež možné zrušiť a to sedem dní pred termínom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech