Na ostrov večnej jari si teraz kúpiš letenku za pár eur. Čakaj poriadnu exotiku

  • Madeira je ideálnou lokalitou na zimný útek zo Slovenska
  • Čakať ťa tu budú krásne pláže, vodopády, jaskyne a exotické ovocie
mom
Instagram/@nadja.trunk, Unsplash/musiol
  • Madeira je ideálnou lokalitou na zimný útek zo Slovenska
  • Čakať ťa tu budú krásne pláže, vodopády, jaskyne a exotické ovocie

Madeira je prekrásnym portugalským ostrovom, ktorý má rozlohu asi 750 km2 a je zasadený do Atlantického oceánu. Je súčasťou Madeirského súostrovia a prezentuje sa predovšetkým hornatým povrchom. Aj vďaka tomu bolo dlhú dobu miestne vnútrozemie menej prístupné. Dnes už je lemované cestami a v niektorých lokalitách sa stavia nad prímorskými oblasťami.

Typickým príkladom je oblasť Ribeira Brava, Sao Vicente a Údolie mníšok. Dvomi najvyššími vrcholmi ostrova Madeira je Pico Ruivo so svojou výškou 1 862 metrov nad morom a Pico do Arieiro s výškou 1 818 metrov nad morom.

Na ostrove je vybudovaných niekoľko prírodných pláží, kamenistého charakteru, ale aj piesočného charakteru. Hlavným mestom Madeiry je Funchal. Samotný ostrov sa nachádza asi 580 km od Maroka a 980 km od Lisabonu.

Kvetinový ostrov

Madeira láka veľa ľudí za pohybom, ale aj za tamojšou kultúrou, romantickými večerami a za relaxáciou na plážach. Táto pomyselná zelená perla Atlantiku toho v sebe skrýva viac ako dosť. Nie nadarmo je Madeira označovaná ako ostrov večnej jari.

Dominantou tohto miesta je pochopiteľne hlavné mesto Funchal, ktoré ukrýva zaujímavé pamätihodnosti. Je to napríklad katedrála Sé, historické veže stúpajúce nad mesto a palác Sao Loure.

Oku lahodiaci je tiež kostol Panny Márie alebo rad tamojších bielych domčekov zhotovených v tradičnom štýle. Ďalším zaujímavým mestom je Machico, kde sa nachádza asi najstarší kostol na ostrove.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Visit Madeira (@visitmadeira)

Za zmienku stojí kláštor Adegas de Sao Francisco, mesto Camacha so svojimi prútenými dielňami, rybárska dedina Camara de Lobos so svojou jedinečnou prímorskou atmosférou, ale aj múzeum Fortaleza Sao Tiago. Madeira toho odhaľuje skutočne veľa.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Visit Madeira, madeira-tourist.com, Tripadvisor, portomoniz.pt, cunard.com, Wizz Air, Flibco.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá