Na policajnej inšpekcii je horúco. Okrem Haščáka je v budove aj Peter Petrov a obvinený vyšetrovateľ NAKA

  • O dôvodoch návštevy ÚIS sa najskôr nevedelo
  • A nevylučovalo sa, že si ho vyšetrovateľ inšpekcie predvolal v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Gorila
J. Haščák
Jaroslav Haščák Startitup/Ivan Mego
  • O dôvodoch návštevy ÚIS sa najskôr nevedelo
  • A nevylučovalo sa, že si ho vyšetrovateľ inšpekcie predvolal v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Gorila

Na Úrade inšpekčnej služby je od skorého rána horúco. Do budovy policajnej inšpekcie na bratislavských Nivách prišiel dnes ráno jeden z najbohatších ľudí Slovenska, Jaroslav Haščák.

Aké sú presné dôvody jeho návštevy na inšpekcii Ministerstva vnútra SR sa spočiatku nevedelo. Nebolo však vylúčené, že si ho vyšetrovateľ inšpekcie predvolal v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Gorila. Práve v tejto súvislosti len minulý týždeň totiž šéfovi Penty zrušili obvinenie a dôvodom bolo to, že vyšetrovateľka Národnej kriminálnej agentúry bola súčasne policajtkou a poslankyňou za obec Ivanka pri Dunaji, za ktorý poberala plat, a tak vlastne úlohu policajtky plniť nemohla.

Na snímke Jaroslav Haščák.
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Známy finančník dnes absolvoval dvojhodinový výsluch u vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby, ako sám v rozhovore pre Startitup potvrdil. Vypovedal v súvislosti so zásahom v budove Penta, ktorý sa odohral v decembri 2020 a ktorý súvisí práve s kauzou Gorila. Haščákovi advokáti dávali v tejto súvislosti trestné oznámenie, kde sa už začalo trestné stíhanie.

To však nie je všetko, čo sa dnes v budove policajnej inšpekcie deje.

Krátko okolo 9:00 prišiel do budovy Úradu inšpekčnej služby na Nivách aj Štefan Mašín. Ide o jedného z obvinených vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu. Krátko po ňom dorazil aj advokát Ján Čurillu a Pavla Ďurku, Peter Kubina. Dôvodom ich návštevy v budove je výsluch spolupracujúceho obvineného Petra Petrova alias Tigra, ktorý je taktiež od 9:00 v kancelárii vyšetrovateľa policajnej inšpekcie. 

Tento výsluch má byť podľa informácií reportérov Startitup zásadný a kľúčový a môže znamenať zvrat v kauze takzvaných čurillovcov a manipulácie vyšetrovania.

Zatiaľ čo výsluch Jaroslava Haščáka trval niečo viac ako dve hodiny, výsluch Petra Petrova sa natiahol až na šesť hodín. Peter Petrov na policajnej inšpekcii vypovedal v súvislosti s kauzou manipulácii vyšetrovaní veľkých káuz. Advokát stíhaných príslušníkov NAKA Jána Čurillu a Pavla Ďurku Peter Kubina sa odmietol k tomu čo na výsluchu odznelo vyjadriť. „Nemám čo povedať. My sa nevyjadrujeme,“ reagoval Kubina spolu s ďalším trestne stíhaným príslušníkom NAKA Štefanom Mašinom počas odchodu z budovy policajnej inšpekcie. 

Podľa nášho zdroja z prostredia výsluch Petra Petrova nebol práve v prospech obvinených vyšetrovateľov NAKA. A dá sa o ňom hovoriť ako o prelomovom.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá