Na Račianskej ulici v Novom Meste pribudne nový viacúčelový park. Ponúkať bude mnoho možností trávenia času

  • Zelená plocha bude slúžiť rodičom s deťmi, mladým a starším ľuďom aj psičkárom
  • Bude súčasťou obytného komplexu Urban Residence
  • Malým návštevníkom poskytne trampolínu, kolotoč a pieskovisko
pjimage (41)
TASR/Štefan Puškáš
  • Zelená plocha bude slúžiť rodičom s deťmi, mladým a starším ľuďom aj psičkárom
  • Bude súčasťou obytného komplexu Urban Residence
  • Malým návštevníkom poskytne trampolínu, kolotoč a pieskovisko

Na Račianskej ulici v bratislavskom Novom Meste pribudne nový viacúčelový park. Ten bude súčasťou obytného komplexu Urban Residence, ktorý investor Lucron pripravuje v spolupráci s mestskou časťou Bratislava – Nové Mesto.

„Spolu s finišovaním viac než štvorročnej výstavby rezidenčného komplexu na Račianskej ulici sa medzi obytnými budovami začali prípravné práce na novom viacúčelovom parku s rozlohou až šesťtisíc metrov štvorcových,“ avizuje developer, ktorý momentálne plánuje ukončenie a kolaudáciu poslednej budovy komplexu.

zdroj: Unsplash/Josephine Baran

Stromy odolné voči znečisteniu

„V súčasnosti sa realizuje už napríklad realizácia sadových úprav, stavba oplotenia výbehu pre psy, alebo prípravné práce pre realizáciu spevnených plôch,“ dodáva stavebník.

Základom parku, ktorý má zmierniť prehrievanie prostredia, budú vzrastlé stromy v šesťmetrovom koridore s koreňovou sústavou umiestnenou pod úrovňou terénu. Vybrané druhy stromov sú odolné voči mestskému znečisteniu a dobre udomácnené v našom podnebí – gledíčia trojtŕňová, krásne na bielo kvitnúca čerešňa vtáčia, hrab a okrasný ker tavoľník,“ deklaruje investor.

Stromy a kríky do parku boli vyberané v spolupráci so záhradnými odborníkmi z úradu mestskej časti. „S tvorbou zelených plôch v rôznych častiach Bratislavy máme bohaté skúsenosti. Tento nový park je zaujímavý aj tým, že na mieste, kde bol betón, budú stromy, lavičky, detské ihrisko či ohradený výbeh pre psy. Vzniká tu park, ktorý bude slúžiť ľuďom,“ doplnil starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Atrakcie pre deti

Zelená plocha bude slúžiť rodičom s deťmi, mladým aj starším ľuďom, ako aj psičkárom. „Ihriskový mobiliár obsahuje veľké množstvo herných prvkov pre deti, obzvlášť aj pre deti so zdravotným znevýhodnením, ako napríklad kolotoč či pieskovisko,“ konštatuje investor.

zdroj: Unsplash/Jan Canty

V novom parku nebude chýbať ani domček či trampolína, pre aktívny oddych budú slúžiť pingpongové stoly. Relaxačný charakter dotvoria lavičky so stolíkmi, pitná fontánka či napájadlá pre psy. Rezidenčný komplex Urban Residence sa začal stavať v októbri roku 2016.

Pozostáva z dvoch domov (sedemposchodový a sedemposchodový s dvoma ustúpenými podlažiami), ktoré lícujú Račiansku ulicu. Posledná dvanásťpodlažná výšková budova, bude skolaudovaná na jar tohto roku.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá