Na Slovensko prichádza ambiciózny vzdelávací IT projekt

  • Mimovládna organizácia BrainBasket Foundation v Bratislave a Košiciach spúšťa vzdelávací projekt o IKT s názvom Technology Nation, ktorého cieľom je rozvinúť infraštruktúru vzdelávania v oblasti IKT v regiónoch.
brainbasket
FB Brainbasket foundation/ FB campus 0100
  • Mimovládna organizácia BrainBasket Foundation v Bratislave a Košiciach spúšťa vzdelávací projekt o IKT s názvom Technology Nation, ktorého cieľom je rozvinúť infraštruktúru vzdelávania v oblasti IKT v regiónoch.

Technology Nation je spoločensko-vzdelávací projekt nadácie BrainBasket. Účasť na projekte je bezplatná a cieľové vekové skupiny sú hneď dve:

  1. Dospelí – mladí proaktívni ľudia vo veku 21-35 rokov so záujmom o preškolenie v oblasti IKT
  2. Deti – vo veku 9-11, ktoré chcú nabrať prvé skúsenosti s kódovaním

foto: Brainbasket foundation

Technology Nation Adults je školiaci program založený na kurze Harvardskej univerzity a univerzity MIT. Účasť na programe nevyžaduje žiadne predchádzajúce technické skúsenosti, jediným výberovým kritériom je znalosť angličtiny minimálne na vyššej pokročilej úrovni (upper-intermediate) a vysoká motivácia študenta.

Kurz trvá 4 mesiace a hodiny prebiehajú v zmiešanom učebnom formáte (online aj offline), takže študenti budú s materiálmi z online prednášok pracovať samostatne doma a počas hodín v učebni si budú skúšať kódovanie pod vedením skúseného mentora. Študenti takto získajú dobrý základ na ďalšie učenie a získanie zamestnania v odvetví IKT.

Technology Nation Kids je trojmesačný kurz pre školákov, ktorý pokrýva základné zásady informatiky a programovania. Kurz je zostavený pomocou metodiky gamifikácie a zakladá sa na „detskom“ programovacom jazyku Scratch (z dielne Massachusetts Institute of Technology) a vyučujú ho mentori so skúsenosťami v IKT.

foto: Brainbasket foundation

Projekt už zožal veľké úspechy na Ukrajine – od začiatku roka 2016 do dnešného dňa na Ukrajine vzniklo 62 vzdelávacích miest a do programu Technology Nation sa prihlásilo viac ako 2000 dospelých a vyše 200 detí. Školenie je bezplatné a nevyžaduje si žiadne predchádzajúce technické zručnosti či znalosti.

„Väčšina Slovákov má určité povedomie o informačných a komunikačných technológiách. Niektorí už priamo pracovali s IKT alebo s nimi prišli do kontaktu v iných odvetviach, iní si to chcú len vyskúšať. Samozrejme, nováčikovia nevedia, kde začať. Preto veľmi radi poskytujeme bezplatný kurz základov programovania pre všetkých, ktorých láka táto sféra,“ uviedol Vladimir Liulka, generálny riaditeľ nadácie BrainBasket. „Projekt mal dobré výsledky na Ukrajine, kde sme získali skúsenosti, a teraz ho prinášame do ďalších krajín, vrátane Slovenska. Som si istý, že naša iniciatíva Slovákom uľahčí prechod k IKT a pomôže im nájsť si prácu technického odborníka,“ dodáva.

„Možnosť naučiť sa základy programovania zadarmo a navyše s certifikátom z Harvardskej univerzity je skvelá a som rád, že nadáciu BrainBasket podporujeme v tejto iniciatíve. Dúfam, že pôjde o dlhotrvajúci projekt, ktorý priláka mnohých a pomôže im splniť si sny a naplno využiť svoj potenciál,“ myslí si Dušan Duffek, partner a spoluzakladateľ v 0100 Ventures

 

Do programu sa môžete prihlásiť tu – brainbasket.org/slovakia

Zdroj: tlačová správa brainbasket.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK