Na Slovensko prichádza nová služba, ponúka jedinečný spôsob hľadania bývania. Za startupom stojí známy milionár

  • Na Slovensko expanduje startup, v ktorého pozadí je český milionár
  • Projekt sa venuje oblasti realít a dát ohľadom bývania
pjimage (3)
Unsplash/Scott Graham, TASR/Dano Veselský
  • Na Slovensko expanduje startup, v ktorého pozadí je český milionár
  • Projekt sa venuje oblasti realít a dát ohľadom bývania

Na Slovensko mieri od našich západných susedov startup, ktorý cieli na dáta spájané s výstavbou a realitami. Projekt sa volá Flat Zone a stojí za ňou česká investičná skupina Trigema.

Agregátor developerských projektov

Na slovenský trh vstupujeme s kompletným prehľadom všetkého, čo sa na Slovensku aktuálne stavia,“ informoval projektový manažér a spoluzakladateľ technologického startupu Vít Soural.

Projekt sa sústreďuje na zber a analýzu dát spojených s výstavbou a bývaním. Na Slovensko má priniesť agregátor všetkých slovenských developerských projektov a ponúka analýzu trhu s novými bytmi.

„Naším cieľom je zvyšovať transparentnosť informácií o rezidenčných trhoch v stredoeurópskom regióne. Okrem vyhľadávača plánujeme mimo Česka spustiť aj dátovú aplikáciu Studio, ktorá zjednodušuje firemným klientom robenie rozhodnutí založené na presných a kompletných dátach,“ vraví.

Logo

„Transparentnosť dát je na týchto trhoch stále pomerne nízka, ľudia ani firmy nemajú prístup ku kompletným informáciám. To chceme zmeniť,“ pokračuje Soural.

 

Vyhľadávač na byty

Expanziu projektu na Slovensko predstavil v rámci online tlačovky. V rámci portálu budeš môcť prechádzať databázu nových bytov postavených na Slovensku. Čerstvé nehnuteľnosti na trhu budeš môcť nájsť pomocou vyhľadávača cez konkrétnu lokalitu či cenovú ponuku. Základné štatistické parametre portál ponúka zadarmo. 

„Staráme sa o kompletný zber a čistenie dát, klienti nemusia tráviť desiatky hodín ich sťahovaním a môžu sa rovno sústrediť na interpretáciu analýz,“ vysvetlil Soural. V Čechách agregátor využíva približne 30-tisíc užívateľov mesačne.

Portál aktualizácií dát zhromažďuje čísla o vývoji cien nehnuteľností či nájmov.

„Základom obrovskej databázy Flat Zone sú naše crawlery, ktoré bez prestávky prehľadávajú ponuku na internete a z nej potom zostavujú ucelený prehľad pre každého záujemcu, ktorý chce mať prehľad o trhu alebo ktorý má záujem o nové bývanie.“ vysvetli princíp fungovania firmy.

Jeden z najbohatších Čechov

K projektu má blízko aj Marcel Soural. Ten je majiteľom spomínanej investičnej skupiny Trigema. Tá sa zameriava najmä na developerskú a stavebnú činnosť.

Souralovo meno svieti aj v rebríčku Forbes mapujúcom najväčších českých boháčov. Soural sa umiestnil na 97. mieste s majetkom 2,6 miliardy českých korún, čo je vyše 101 miliónov eur.

Zdroje: Flat Zone, Forbes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie