Na Slovensko prichádza nový investičný fond. Jeho objem bude takmer 12 miliónov eur

  • Novovzniknutý fond bude pomáhať mladým firmám, ktoré nie sú na trhu viac ako tri roky
  • Fond bude pod správou investičnej platformy Crowdberry
Zľava partneri Crowdberry: Daniel Gašpar, Michal Ondrišek, Michal Nešpor, Peter Bečár
Crowdberry: Zľava partneri Crowdberry: Daniel Gašpar, Michal Ondrišek, Michal Nešpor, Peter Bečár
  • Novovzniknutý fond bude pomáhať mladým firmám, ktoré nie sú na trhu viac ako tri roky
  • Fond bude pod správou investičnej platformy Crowdberry

Na Slovensko prichádza nový investičný fond pod správou CB Investment Management, ktorá je novou dcérskou spoločnosťou Crowdberry. Spoločnosť to oznámila na svojom webe.

Fond má alokovať približne 11,6 milióna eur a bude financovať projekty na Slovensku, ktoré sú mladšie ako tri roky s potenciálom medzinárodného rozvoja. Ďalšie peniaze sa rozdelili do iných súkromných fondov, ktoré ich budú taktiež prerozdelovať startupom. Ide o Zero Gravity Ventures, 0100 Ventures a Vision Ventures.

Nový, takmer 12 miliónový fond, bude pod hlavičkou už existujúcej investičnej platformy Crowdberry, ktorá vyhrala výberové konanie od Národného fondu rozvoja. Súťaže sa zúčastnilo 9 firiem.

Podľa správy, ktorú platforma uverejnila, o víťazovi rozhodlo aj 14 miliónov eur, ktoré súkromní investori poskytli pre malé a stredné firmy práve cez platformu Crowdberry. Medzi nimi sú aj známe slovenské startupy ako Sensoneo, Boatround, alebo MultiplexDX.

„Našou úlohou je zodpovedne a transparentne alokovať a zhodnocovať nám zverený kapitál, ktorý má slúžiť obyvateľom tejto krajiny, a tým pádom aj napomáhať vzniku a rastu inovatívnych firiem. Tie sa stanú silnou súčasťou ekonomiky a pomôžu jej diverzifikácii v čase hospodárskeho útlmu a možných dopadov automatizácie. Spolu s rastovým kapitálom získajú mladé firmy a podnikatelia aj profesionálne know-how zo zahraničia,“ hovorí Daniel Gašpar, jeden z partnerov Crowdberry.

zdroj: Unsplash

Personálne zmeny v Crowdberry

Gašpar ďalej tvrdí, že ich platforma disponuje živou sieťou medzinárodných kontaktov a profesionálov z prostredia podnikania a investorov.

V Crowdberry sa mení aj personálne obsadenie, ktoré má zabezpečiť ďalší rast. Súčasní partneri spoločnosti Daniel Gašpar a Michal Nešpor budú šéfovať novej dcérskej spoločnosti CB Investment Management. Do tímu Crowdberry prichádza nový člen tímu Michal Ondrišek, ktorý má skúsenosti z bankového sektorta.

„Crowdberry sa bude samozrejme i naďalej venovať vyhľadávaniu a spájaniu firem so súkromým kapitálom a podpore ich rastu. Spoločnost sa na Slovensku zameria na už zabehnuté malé a stredné podniky a realitné projekty s nižšou mierou rizika a pravidelnými dividendovými výnosmi. Investori však neprídu ani o možnosť podielať sa na úspechoch začinajúcich firiem, a to v Českej republike ako aj na Slovensku, kde sa na platforme objavia vybrané úspešné startupy s možnosťou pripojiť sa k investícii fondu aj privátnym investorom za rovnakých podmienok,“ hovorí Ondrišek.

Čo je Crowdberry?

Investičná platforma Crowdberry bola založená v roku 2015 so zámerom pomáhať súkromným investorom s investovaním svojich prostriedkov. Crowdberry ponúka biznis poradenstvo, fórum, investičnú kaviareň alebo online investovanie.

Za svoju existenciu investovali súkromní investori do desiatok projektov, ktoré mali úspech aj na svetovej úrovni ako spomínaná Ecocapsula alebo spoločnosť Sensoneo. Aktuálne má Crowdberry na svojej stránke uverejnené rôzne výzvy pre možnosti investovania do slovenských a českých firiem cez Gymbeam až po slovenskú mliekáreň Malý gazda.

Zdroj: crowdberry.eu,

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech