Na Slovensko prichádza ultrarýchla celosvetová doručovacia služba. Sľubujú úplne inú úroveň, pôsobiť budú vo viacerých mestách

  • Pôsobia na štyroch kontinentoch, teraz je dosť možné, že budú doručovať aj k tebe
  • Nepotešia len tvoje hladné brucho, chcú byť súčasťou bežného dňa, donesú ti potraviny aj drogériu
Foodpanda
Unsplash/Rick Barrett, Hannah Sibayan
  • Pôsobia na štyroch kontinentoch, teraz je dosť možné, že budú doručovať aj k tebe
  • Nepotešia len tvoje hladné brucho, chcú byť súčasťou bežného dňa, donesú ti potraviny aj drogériu

Popularita donášky jedla na Slovensku výrazne stúpa, na čo prirodzene reaguje aj trh. Zdá sa, že svet je každým rokom o niečo rýchlejší a ľudia šetria čas všade tam, kde sa dá. Ulice Bratislavy sú zaplnené autami a bicyklami Bolt, Wolt či Bistro.

K nim sa onedlho pridá celosvetový velikán v tomto biznise. Hneď do viacerých slovenských miest naraz prichádza spoločnosť Delivery Hero, pod značkou foodpanda. Informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe.

Sľubujú, že segment doručovania na Slovensku posunú na úplne novú úroveň. Foodpanda bude doručovať v Bratislave, Trnave, Žiline, Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici, Martine, Poprade, Prešove a Košiciach, čím pokryje najväčšie mestá krajiny.

Tvrdia, že ku každému mestu budú pristupovať samostatne. Trh budú všade pozorne sledovať a prinášať vždy to najlepšie, čo lokálne možnosti ponúkajú.

Nielen čerstvá pizza

Donášať budú jedlo, nákupy potravín či drogérie, aj kytice. Chcú byť súčasťou bežného dňa a priniesť všetko, na čo si spomenieš. Kuriér by sa k tebe mal dostať za jednu hodinu, to je však maximum. Zvyčajne ide o približne pätnásť minút.

Obchodný riaditeľ slovenskej foodpandy Petr Indra je presvedčený, že sa im bude dariť. Má za sebou v danej oblasti bohaté manažérske skúsenosti. Niekedy ti jedlo už možno „doniesol“, medzi jeho najúspešnejšie projekty patrí Dáme jídlo, ktoré si mohol skúsiť u susedov, v Česku.

So slovenskou časťou projektu pomaly finišujú, zostavujú siete poskytovateľov a školia svojich kuriérov aj manažérov. Ak sa ti nová platforma pozdáva a chcel by si nadviazať spoluprácu v meste, v ktorom budú rozvážať, zapojiť sa môžeš prostredníctvom ich webovej stránky.

Populárna služba

Delivery Hero, pod ktorú onedlho slovenská foodpanda patrí, je spoločnosť, ktorá je zameraná práve na lokálne doručovanie. Aktuálne doručujú vo viac než 50 krajinách, na štyroch kontinentoch Zeme.

Konkrétne foodpanda, teda značka, ktorú uvidíme na našich uliciach, momentálne pôsobí vo viac než 400 mestách strednej Európy a Ázie. Foodpandu nájdeš napríklad v Bangladéši, Kambodži, Hongkongu, Laose, Malajzii, Mjanmarsku, Pakistane, na Filipínach, v Singapure, na Taiwane, v Thajsku a v Nemecku.

Zdroj: foodpanda

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie