Na Slovensko putuje ďalšia medaila! Talentovaná 17-ročná Slovenka vybojovala na atletickom šampionáte fantastický bronz

  • Gabriela Gajanová podala v behu na 800 metrov úžasný výkon a vybojovala v tvrdej konkurencii tretie miesto.
untitled-1
FB/Slovenský atletický zväz
  • Gabriela Gajanová podala v behu na 800 metrov úžasný výkon a vybojovala v tvrdej konkurencii tretie miesto.

Vyzerá to tak, že na Slovensku dospieva nová talentovaná generácia atlétov. Dokázala to aj Gabriela Gajanová, ktorá na Majstrovstvách Európy Juniorov vybojovala v behu na 800 metrov senzačnú bronzovú medailu s časom 2:07,15. Zlato a striebro získali Britky Khahisa Mhlanga (2:06,96) a Ellie Baker (2:07,01).

„Medaila je velikánsky úspech. Gabika je prvým rokom v tejto kategórii a už získala na vrcholnom podujatí medailu. My sme nevedeli, čo môžeme očakávať, či vôbec postúpi z rozbehov. Navyše, bežalo sa priamo finále, semifinále sa vynechávalo. Bol to vo finále pomalý beh, ešte 100 m pred cieľom bola naša reprezentantka vzadu a potom začala obiehať jednotlivé súperky. Keby ešte chvíľu bežali, zrejme zvíťazí, v závere mala najlepší ťah. A to finišovala až vo štvrtej dráhe, nebolo teda jednoduché obiehať súperky pred ňou,“ povedal šéf výpravy SR Martin Illéš pre SITA.

17-ročná Gabriela z atletického klubu ZŤS Martin je zverenkou trénera Pavla Slouku. Vlani na ME-17 taktiež získala bronz. Tento rok sa jej teda vo „vyššej lige“ podarilo úspech zopakovať.

„Pocity v cieli finálového behu boli najskôr zmiešané, lebo som nevedela, na ktorom mieste som skončila. Keď som zistila, že som tretia, bola som rada. S odstupom času zisťujem, že je to skvelý výsledok a som veľmi rada, že mám medailu. Nebolo to jednoduché. Dvesto metrov pred cieľom ma ´zavreli´a nemala som sa ako dostať dopredu. Až sto metrov pred cieľom sa to otvorilo, obehla som tri súperky a prepracovala som sa na tretie miesto,“ povedala Gabriela pre SITA.

foto: atletika.svk

Slovenskí atléti v ére samostatnosti na MEJ vybojovali doteraz 7 medajlí – 1 zlatú, 3 strieborné a 3 bronzové. Gabriela je teda ôsmou v poradí a prvou od roku 2003, kedy Michal Blažek v Tampere vybojoval striebro v chôdzi na 10 000 m.

Je skvelé vidieť, že na Slovensku sa stále rodia talenty vo všetkých sférach, vrátane atletiky. My pevne veríme, že pre Gabrielu je toto iba začiatok úspešnej kariéry a želáme jej veľa úspechov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK