Na Slovensko sa rúti ozajstná kalamita. Už o pár hodín nás čaká výdatná snehová nádielka

  • Už počas piatkovej noci má začať padať sneh, zrážky budú pokračovať až do soboty
  • Najvýdatnejšie bude snežiť na severe a východe Slovenska, kraje na juhu čaká najmä dážď
kalamita počasie
TASR/AP Photo/Matthias Schrader, Reprofoto: IMeteo
  • Už počas piatkovej noci má začať padať sneh, zrážky budú pokračovať až do soboty
  • Najvýdatnejšie bude snežiť na severe a východe Slovenska, kraje na juhu čaká najmä dážď

Už v piatok večer sa môžeme tešiť na výdatnú nádielku snehu. Na Slovensko sa rúti oblačnosť, ktorá prinesie výdatné zrážky. Na juhu krajiny to bude skôr dážď, no severnejšie regióny čaká skutočná kalamita.

Ako informuje iMeteo.sk, už v priebehu piatka začne pršať, no zrážky sa postupne nad severným a východným Slovenskom zmenia na sneh.

Perinbaba bude mať v piatok nočnú, v noci z piatka na sobotu by malo napadnúť 3 až 8 cm nového snehu. Sneženie však bude pokračovať aj v sobotu, kedy by mohlo pribudnúť aj viac ako 10 cm nového snehu.

Snežiť bude najmä v Žilinskom kraji, na severe Banskobystrického kraja, v Prešovskom a Košickom kraji. V ostatných krajoch by malo kvôli vyššej teplote pršať.

Slováci si užívajú zimné radovánky napriek tvrdému lockdownu. Polícia hlási preplnené parkoviská

iMeteo upozorňuje, že počas víkendu sa môže ešte otepliť, a tak nás na celom území Slovenska čaká pestrá zmes zrážok, od výdatného sneženia až po dážď.

Snehová pokrývka môže do prírody vytiahnuť viac ľudí, ako je obvyklé. Lyžiarske strediská sú síce zatvorené a platí prísny lockdown, no verejné parky pri prvých náznakoch sneženia doslova praskajú vo švíkoch najmä kvôli návalu zaparkovaných áut.

Šantiť v snehu by chcel každý, preto buď ohľaduplný a auto nechaj radšej doma. Bratislavu by mal pás sneženia tentokrát obísť, kalamita čaká najmä sever a východ Slovenska.

Zdroj: imeteo.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech