Na Slovensko sa rútia veľmi tuhé mrazy, výstraha platí pre viaceré okresy. Priprav sa aj na -20 stupňov Celzia

  • Na východe a strede Slovenska môžu v noci teploty klesnúť pod -20 stupňov
  • Výstraha pred nízkymi teplotami platí pre viaceré okresy od 22:00 do 7:00 nasledujúceho dňa
zima
Unsplash/Frias, Nicolas Michot
  • Na východe a strede Slovenska môžu v noci teploty klesnúť pod -20 stupňov
  • Výstraha pred nízkymi teplotami platí pre viaceré okresy od 22:00 do 7:00 nasledujúceho dňa

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu druhého stupňa pred nízkymi teplotami pre viaceré okresy na východe a strede Slovenska. Ako informoval na svojom webe, výstraha platí od 22:00 do 7:00 nasledujúceho dňa.

Ide o takmer všetky okresy Prešovského kraja, Sobrance, Liptovský Mikuláš, Brezno, Spišská Nová Ves, Gelnica a Rožňava. Meteorológovia očakávajú v niektorých okresoch pokles teploty na -20 až -23 °C.

Výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami platí pre Žilinský kraj, pre viaceré okresy v Banskobystrickom a Košickom kraji, pre Prešov, Vranov nad Topľou, Považskú Bystricu a Prievidzu.

SHMÚ miestami očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu -15 až -16 °C.

Prekročíme najnižšiu hodnotu tejto zimy? 

Ako informuje SHMÚ v statuse na oficiálnom facebookovom profile, počas uplynulej noci klesla vo viacerých oblastiach teplota pod -20 °C. „Najchladnejšie bolo v Červenom Kláštore a v Podolínci,“ dopĺňajú meteorológovia.

Meteorológovia naznačili, že je šanca, že počas nasledujúcej noci prekonáme najnižšiu teplotu tejto zimy: „Zatiaľ odoláva aj najnižšia hodnota tejto zimy z 27.12.2021, kedy sme v Podolínci namerali -23,3 °C. Je určitá pravdepodobnosť, aj keď pomerne nízka, že túto hodnotu prekonáme (alebo sa k nej priblížime) počas nasledujúcej noci.

Zdroje: SITA, Facebook/SHMÚ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá