Na Slovensko si razí cestu víchrica LINUS. Prinesie poriadnu nádielku snehu

  • Posledná tlaková níž za sebou v Európe zanechala spúšť a vyžiadala si niekoľko obetí
  • Ako to vyzerá s tlakovou nížou LINUS, ktorá príde aj k nám?
Vietor na Slovensku, počasie
Ilustračný obrázok, TASR/Ján Krošlák
  • Posledná tlaková níž za sebou v Európe zanechala spúšť a vyžiadala si niekoľko obetí
  • Ako to vyzerá s tlakovou nížou LINUS, ktorá príde aj k nám?

Tlaková níž LINUS by mala priniesť sneženie aj do nižšie položených oblastí našej krajiny. Stále však pôjde o mestá, ktoré sa nachádzajú na severe a zrejme aj na východe krajiny. 

Počas noci z piatka na sobotu sa hranica sneženia zníži na 500 metrov. V prípade severného Slovenska však môže hranica klesnúť ešte nižšie. Aj napriek tomu nie je isté, že sneh v tejto oblasti napadne.

Kým sa vo vyššie položených obývaných oblastiach snehová pokrývka vytvoriť môže, v nižších to také jasné nie je. Snehové vločky tu však poletovať môžu. Najbližší víkend by mal byť teda zaujímavý.

SHMÚ vydáva výstrahy

Na situáciu upozorňuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý na stredu (15.11.) vydal výstrahy I. stupňa pre vetrom a vetrom na horách.

Výstraha týkajúca sa vetra na horách sa týka okresov Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Banská Bystrica, Brezno a Poprad. V týchto okresoch platí výstraha od 9.00 h do 23.00 h.

Čo sa týka výstrahy I. stupňa pred vetrom, na ňu by nemali zabúdať obyvatelia okresov Bratislava, Pezinok, Trnava, Piešťany, Topoľčany, Zlaté Moravce, Levice, Nitra, Hlohovec, Galanta, Dunajská Streda, Nové Zámky, Šaľa a Komárno. V týchto okresoch bude výstraha počas dňa platiť od 7.00 h do 15.00 h.

Zdroje: iMeteo.sk, SHMÚ, Meteo Slovensko

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá