Na Slovensku funguje nová metóda bielenia zubov. Ročne ju využíva viac ako 10-tisíc ľudí

  • Dental Brothers priniesli na Slovensko bielenie zubov šetrnou metódou, dovtedy sa používalo bielenie hlavne s peroxidom vodíka
  • Ročne obslúžia až 10-tisíc zákazníkov, ktorí okrem bielenia využívajú aj dentálnu hygienu
depos
Dental Brothers
  • Dental Brothers priniesli na Slovensko bielenie zubov šetrnou metódou, dovtedy sa používalo bielenie hlavne s peroxidom vodíka
  • Ročne obslúžia až 10-tisíc zákazníkov, ktorí okrem bielenia využívajú aj dentálnu hygienu

Evolúciu vo svete zubných ambulancií priniesli k nám, na Slovensko, Dental Brothers. Prečo evolúciu? Ide o šetrné a prírodné bielenie zubov. Dovtedy sa na Slovensku používalo chemické bielenie peroxidom.

Chalani sa nechali inšpirovať vzorom z Ameriky, kde sú úplne bežné bieliace kliniky fungujúce v rámci nákupných centier. Tento trend ľudia za veľkou mlákou poznajú už viac ako desaťročie a stále sa teší veľkému záujmu. Pred príchodom Dental Brothers Bratislava nič takéto nepoznala, no mladí podnikatelia sa nebáli pustiť do pomerne riskantného biznisu a svoju prvú pobočku si otvorili v nákupnom centre Centrál na Trnavskom mýte.

zdroj: Dental Brothers

O bielení zubov už roky koluje mnoho mýtov. Hovorí sa napríklad, že nepríjemný povlak zo zubov môžeš odstrániť olejom, niektorí preto používajú jedlé oleje, napríklad kokosový. Lekári však takéto účinky oleja nepotvrdili, hoci pripustili, že má určité zdravotné benefity. Zuby ti nevybieli ani sóda bikarbóna, ktorá navyše naruší rovnováhu dobrých a zlých baktérií v tvojich ústach. Nefungujú dokonca ani kyslé jedlá bohaté na vitamín C ako napríklad citrón. Pri väčšine týchto amatérskych metód hrozí, že si skôr ublížiš, než vybieliš zuby.

Majiteľmi Dental Brothers sú Tomáš Lukscheider a Tomáš Fašung. Do biznisu sa pustili pred dvoma rokmi a odvtedy do neho investovali desaťtisíce eur,  zakúpili nové technológie, kreslá v štýle vajíčok a postarali sa o celkový redizajn priestorov.

zdroj: Dental Brothers

Bežne sa cena na Slovensku za bielenie zubov môže vyšplhať až na 400 eur, navyše proces sa väčšinou realizuje peroxidom, ktorý vedie k poškodeniu ďasien a zubnej skloviny, zapríčiňuje aj stenčovanie zubu a jeho postupné praskanie. Dental Brothers ponúkajú šetrné bielenie bez obsahu peroxidu vodíka.

Zistili sme, koľko to celé stojí

Za štandardné bielenie, ktoré pri správnej starostlivosti vydrží minimálne štyri mesiace, zaplatíš 69 eur. Objednať sa môžeš rýchlo a jednoducho online z pohodlia domova. Veľkou výhodou je aj to, že všetky ponúkané zákroky robia Dental Brothers na počkanie s priemerným časom trvania do jednej hodiny. Bielenie prírodnými zložkami zuby nijako nezaťažuje.

Ak ľudia používajú bieliacu pastu a o zuby sa lepšie starajú, pravdepodobne im biely úsmev vydrží aj dlhšie. Dôležité je tiež aspoň tri hodiny po zákroku dodržať bielu diétu a nekonzumovať silne farbiace potraviny ako červene víno či kávu. Bielenie zubov bez peroxidu nespôsobuje poškodenie ďasien ani zubnej skloviny. Nespájajú sa s ním ani nepríjemné pocity, ktoré sa u iných typov niekedy vyskytujú, ako napríklad štípanie, pálenie či brnenie.

zdroj: Dental Brothers

„Bielenie robíme v špeciálnych ‚vajíčkach‘ a na začiatku sa zákazníkovi zmeria pôvodný odtieň zubov. Používame depigmentačný prúžok, ten z chrupu odstráni povrchové pigmentácie a nečistoty. Nasadíme rozvierač úst, nanesieme ochranu na ďasná a bieliaci gél. Celý proces sa robí pod UV lampou a zaberie 50 minút. Garantujeme zosvetlenie o 5 až 8 odtieňov, ale z praxe vieme, že je to väčšinou viac. Dôležité je, aby človek tri hodiny po zákroku dodržal bielu diétu, teda nekonzumoval žiadne silno zafarbené jedlá ani nápoje ako napríklad červené víno či kávu,“ objasnila odborná asistentka Lucia Michalová.

Po celom procese nasleduje zmeranie finálneho odtieňa zubov a rozdielu pred a po bielení. Odborníci na zuby nanášajú aj remineralizačný gél, ktorý zubom po bielení dodá potrebné minerály. Svojim verným zákazníkom Dental Brothers ponúkajú rôzne benefity v podobe darčekových balíčkov pre nich aj pre ich rodiny, ktoré obsahujú rôzne pasty a pomôcky na starostlivosť o zuby.

zdroj: Dental Brothers

Na kliniku ročne zavíta viac ako 10-tisíc zákazníkov, ktorí prichádzajú nielen na bielenie, ale aj na dentálnu hygienu. Na dentálnu hygienu používajú kyretáž, pieskovač, ultrazvuk aj medzizubné kefky. Dental Brothers ponúka aj čistenie jazyka, hygienu špeciálnou niťou, fluorizáciu, remineralizáciu aj profylaxiu.

V Dental Brothers sa venujú klientom individuálne a okrem starostlivosti na mieste ponúkajú aj rady a tipy, ako sa o zuby starať. Počas dentálnej hygieny aj bielenia môžeš sledovať televíziu a ambulancia je zariadená tak, aby si sa tu cítil ako v obývačke.

zdroj: Dental Brothers

„Ľudia si myslia, že dentálna hygiena bolí, ale vôbec to tak nie je. Keď človek absolvuje hygienu aspoň dvakrát do roka, vyhne sa stomatologickým zákrokom v budúcnosti. Ide o skvelú prevenciu pred kazmi. Počas hygieny odstraňujeme zubný kameň, ktorý prispieva k odvápňovaniu zubov. Chrup, na ktorom sa nachádza veľké množstvo kameňa, je náchylnejší na kazy či dokonca odumretie,“ vysvetlila Michalová.

Aké má Dental Brothers recenzie? Zistili sme na Google reviews aj na Facebooku

Maximálny počet hviezdičiek, ktoré môžu firmy na Google získať, je pät. Priemerne mávajú zubné ambulancie na Slovensku hodnotenie 4,1. Dental Brothers majú k máju 2019 hodnotenie 4,7. Podobne vysoké hodnotenie má aj na svojej facebookovej stránke, kde sa vyšplhali na 4,8 z 5.

zdroj: Facebook Dental Brothers

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech