Na Slovensku je možné všetko: 12-ročný chlapec si sadol za volant a spôsobil dopravnú nehodu

  • V našej krajine sa to vodičmi pod vplyvom len tak hemží
  • Za volant si nemal problém sadnúť ani 12-ročný chlapec
autonehoda
Pri odbočovaní od Hrnčiarskej Vsi na Maštinec vodič nezvládol vedenie vozidla, zišiel z cesty, Facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj
  • V našej krajine sa to vodičmi pod vplyvom len tak hemží
  • Za volant si nemal problém sadnúť ani 12-ročný chlapec

V nedeľu 2. októbra popoludní privolali policajtov v okrese Poltár k dopravnej nehode v obci Hrnčiarska Ves v miestnej časti Mačtinec. Ako na sociálnej sieti informuje banskobystrická krajská polícia, 12-ročný chlapec šoféroval osobné auto a skončilo to nehodou, ktorá si našťastie nevyžiadala žiadne vážne zranenia.

„Pri odbočovaní od Hrnčiarskej Vsi na Maštinec nezvládol vedenie vozidla, zišiel z cesty, vyvalil dopravnú značku a prevrátený na bok skončil opretý o hospodársku budovu, ktorú poškodil. V aute sa navyše v čase nehody nachádzal aj 16-ročný spolujazdec,“ popísala nehodu polícia.

Politická atmosféra je v posledných mesiacoch turbulentná

S autom skončil v priekope, nafúkal takmer tri promile

Takmer tri promile alkoholu nafúkal pri dychovej skúške 30-ročný vodič, ktorý havaroval na ceste III. triedy medzi žilinskou mestskou časťou Závodie a obcou Hôrky. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Vodič za volantom osobného auta Audi pri krkolomnej jazde vrazil do zvodidiel a stĺpa trolejového vedenia a neskôr v protismere zišiel do priekopy, kde sa s vozidlom prevrátil.

„Po dopravnej nehode sa vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,83 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. V súvislosti s touto udalosťou už 30-ročný vodič čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla Kremeňová s tým, že ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

60-ročný vodič vrazil do dvoch zaparkovaných áut

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bude čeliť 60-ročný vodič, ktorý v nedeľu popoludní na Partizánskej ulici v Myjave narazil so svojím autom Škoda Fabia do dvoch zaparkovaných áut. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Po dopravnej nehode sa podrobil dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 3,06 promile. „Pri nehode sa nikto nezranil, celková výška škody na vozidlách bola odhadnutá na približne 2 000 eur. Muž bol v súlade so zákonom obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie,“ uviedla Kuzmová.

Zmeny trestov

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) dnes na koaličnej rade navrhne zavedenie nemilosrdného trestu pre vodičov s jeden a viac promile. Matovič to napísal na sociálnej sieti. Vodičom, ktorých s takýmto promile pristihnú za volantom, by malo byť na mieste zabavené auto, ktoré budú šoférovať.

Automobily by mali prepadať v prospech štátu a následne byť vydražené. Výťažky z dražieb by mali slúžiť na odškodňovanie obetí a príbuzných.

Matovič doplnil, že hovoril i s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO), pričom sa zhodli na potrebe exemplárnych trestov za alkohol za volantom.

Šéf rezortu financií takto zareagoval na tragickú nehodu na zastávke Zochová v Bratislave. Vodič osobného auta zrazil viacero ľudí na autobusovej zastávke. Štyria z nich na mieste podľahli zraneniam.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá