Na Slovensku máme jedny z najlepších medicínskych laboratórií v strednej Európe. Zaujali aj európskeho lídra zo Švajčiarska

  • Slovenské laboratóriá Alpha medical zaujali aj švajčiarsku skupinu Unilabs, ktorá ich získala v obchode desaťročia.
  • Slovenské laboratóriá Alpha medical zaujali aj švajčiarsku skupinu Unilabs, ktorá ich získala v obchode desaťročia.

Laboratóriá Alpha medical svoj vznik datujú už v roku 1997, kedy vzniklo Laboratórium klinickej biochémie a hematológie v Ružomberku. Dnes majú už viac ako 40 laboratórií na území celého Slovenska a patria medzi špičku v strednej Európe.

“Kontinuálne rozširujeme paletu vyšetrení, zavádzame moderné metódy diagnostiky v súlade so svetovými trendmi. Vyvíjame maximálne úsilie na to, aby naša diagnostika bola účinným a efektívnym nástrojom v rukách klinických lekárov. Využívame pritom poslednú generáciu prístrojovej techniky od svetovo renomovaných výrobcov a aplikujeme výlučne technológie certifikované Európskou úniou,” tvrdí Alpha medical na svojej stránke.

 

Denne vo svojich laboratóriách vykonajú viac ako 70-tisíc vyšetrení na vzorkách od takmer 9-tisíc pacientov. Potrebný odberový materiál poskytujú bezplatne a vzorky transportujú vlastnou službou. Zaručujú tak neporušenosť odobratých vzoriek a spoľahlivosť výsledkov vyšetrení.

“Vďaka tomuto prístupu vieme pacienta odbremeniť od zbytočnej traumatizácie z nutnosti viacnásobného odberu vzorky, znížiť čas potrebný na vyšetrenie a v konečnom dôsledku napomáhame efektívne realizovať zdravotnú starostlivosť,” tvrdí Alpha medical na svojej stránke.

screenshot: YT/AlphamedicalSK

Kvalitu Alpha medical si všimol aj európsky líder v oblasti laboratórnych služieb a diagnostiky – švajčiarska skupina Unilabs. Tá vo februári Alpha medical získala v obchode, ktorý sa považuje za najväčší v stredoeurópskom zdravotníctve za posledných 10 rokov.

“Hľadali sme tím ľudí, ktorý je úspešný a ktorý vie, o čom je tento biznis. A myslím si, že presne to sme v Alpha medical našli. Alpha medical sa chcela spojiť s veľkou skupinou s kapitálom, ktorý zabezpečí rast a investície. A nás oslovilo to, že Alpha medical je veľmi úspešná spoločnosť,” povedal pre portál finweb.hnonline.sk riaditeľ Unilabs Joe Lamers.

screenshot: YT/AlphamedicalSK

Unilabs Slovensko vnímajú ako krajinu s kvalitným zdravotníctvom, ktorého najväčším problémom je najmä nedostatok financií na realizáciu svojho plného potenciálu. Ako problém vidia aj to, že slovenský systém zatiaľ neoceňuje inovácie.

“V prvom rade treba povedať to, že Slovensko je krajinou, kde je dobrý zdravotnícky systém. To, čo u vás vidím, je fungujúci systém s ľuďmi a nemocnicami, ktoré chcú konať, ale zároveň majú finančné problémy. Tu môžeme pomôcť my s outsourcingom, pretože ako veľká skupina vieme laboratóriá spravovať efektívnejšie,” povedal pre portál finweb.hnonline.sk riaditeľ Unilabs Joe Lamers.

Slovenské zdravotníctvo vyzerá po prvom pohľade napr. na stav nemocníc žalostne. A vo veľa veciach má bezpochyby veľký priestor na zlepšenie. No niekedy nezaškodí pripomenúť si, že to u nás nie je vo všetkých smeroch také zlé. Alpha medical je jedným zo svetlých bodov, ktoré slovenská medicína má. Bodaj by ich bolo stále viac.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech