Na Slovensku nájdeš kúsok Južnej Ameriky či Ríma. 8 tipov na výlety po rodnej hrude

  • Jar sa blíži a to znamená, že je čas ísť konečne niekam von
  • Nákup lacných leteniek je čoraz populárnejší, krásne miesta však máme aj doma na Slovensku
Orava Poloniny
Facebook/Rio de Klin, Lenko photo
  • Jar sa blíži a to znamená, že je čas ísť konečne niekam von
  • Nákup lacných leteniek je čoraz populárnejší, krásne miesta však máme aj doma na Slovensku

Začína sa jar a to je ideálny čas na spoznávanie našej krajiny. Väčšinou si počas dovoleniek volíme zahraničné destinácie, avšak aj Slovensko má čo ponúknuť a často ukrýva miesta, o ktorých mnohí z nás nevedia, napriek tomu, že tu žijeme prakticky celé naše životy.

Rio De Klin a Slanický ostrov

Niektoré miesta na Slovensku sa dokonca podobajú na svetové destinácie. Vedel si napríklad, že v oravskej obci Klin v okrese Námestovo na severe Slovenska sa nachádza menšia verzia sochy Krista z Rio de Janeiro?  Rio De Klin je ideálnym miestom na jednodňový výlet.

K soche na vyhliadku Grapa môžeš vykráčať pešo, no dostaneš sa sem aj autom. Od sochy je nádherný výhľad na Hornú Oravu, na neďaleké poľské dedinky a tiež na Oravskú priehradu a dokonca aj na Roháče. Práve na nábreží priehrady môžeš svoj výlet zakončiť v jednom z tunajších barov alebo môžeš pokračovať loďou na Slanický ostrov umenia.

Ten sa nachádza v strede priehrady a v prípade, že ešte vystihneš priehradu so zamrznutým povrchom, na ostrov sa dostaneš aj po vlastných. Nie je to síce bezpečné, no pre niekoho, kto má rád zvýšený adrenalín, je aj toto možnosť.

V letných mesiacoch od 30. apríla do 30. septembra ťa na ostrov prepraví loď OG Slanica. Na ostrove sa nachádza kostol a Oravská Galéria. Svojím vzhľadom Slanica pripomína slovinský ostrov na jazere Bled. Po tomto všetkom sa v Námestove môžeš nechať zamknúť v jednej z unikátnych miestností a pomocou indícií a príbehu zosnovať svoj Escape Plan.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: She Makes Me Travel, Oravská Galéria, Kúpeľný ostrov, Kam na výlet, Park Miniatúr, Hradby Trnava, Escape Plan Námestovo, Banský skanzen, ZOO Bojnice, Turisticky.sk, Vypadni.sk, Kam na výlet 2, Park tmavej oblohy, NP Poloniny, Astrokolnica

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá