Na Slovensku pracujú desaťtisíce cudzincov. Poznáme krajiny, z ktorých pochádzajú

  • V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 68,4 tisíca cudzincov, čo bolo o 79 osôb viac ako v júni
  • Najviac ich prichádza z Ukrajiny
pjimage – 2021-08-23T082435.000
Unsplash/Science in HD Unsplash/Call me Lamb
  • V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 68,4 tisíca cudzincov, čo bolo o 79 osôb viac ako v júni
  • Najviac ich prichádza z Ukrajiny

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v júli opäť mierne vzrástol. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 68,4 tisíca cudzincov, čo bolo o 79 osôb viac ako v júni. Počet cudzincov, ktorí si u nás zarábajú, pritom od februára minulého roka až do marca tohto roka nepretržite klesal.

Vlani vo februári u nás pracovalo 78,2 tisíca občanov z iných krajín. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

zdroj: Unsplash/Sam Moqadam

Ukrajinci na prvom mieste

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 139, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 18,8 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 39 osôb na 9,8 tisíca.

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,3 tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,1 tisíca.

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,6 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,6 tisíca zamestnaných cudzincov.

Úrad práce v Malackách vykázal 2,3 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 10 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci júla v okrese Medzilaborce.

 

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá