Na Slovensku pribudne až 8 nových nákupných centier. Ide najmä o okresné mestá (PREHĽAD)

  • Nové nákupné centrá vyrastú vo viacerých slovenských mestách
  • Slováci tak získajú ďalšie nákupné možnosti
nákupné centrum, žena s nákupmi
Ilustračný obrázok, Unsplash/WeLoveBarcelona.de, freestocks
  • Nové nákupné centrá vyrastú vo viacerých slovenských mestách
  • Slováci tak získajú ďalšie nákupné možnosti

Počet nákupných centier sa na Slovensku neustále zvyšuje. Portál Kryptomagazin.sk poukazuje na to, že dôvodom je zrejme to, že Slováci uprednostňujú nákupy v nich a nie v malých obchodoch, ktoré sú roztrúsené po celom meste.

Nové nákupné centrum pribudne napríklad v Banskej Bystrici. Okrem toho však developer, ktorý za týmto centrom stojí, plánuje postaviť centrá aj v ďalších siedmich slovenských mestách.

Obyvateľom Banskej Bystrice určite neuniklo veľké množstvo stavebných prác, ktoré momentálne prebiehajú pri predajni OBI na Zvolenskej ulici. Spoločnosť KLM real estate a.s. v tomto mieste realizuje výstavbu nového nákupného centra. Plánuje sa vytvoriť maloobchodný park s názvom OC Klokan, pričom vývojári očakávajú, že ho dokončia v priebehu niekoľkých mesiacov. Otvorenie pre zákazníkov je plánované už na jeseň.

„Banskobystričania budú môcť po otvorení nakupovať v desiatich obchodných prevádzkach, plus budú môcť využiť služby čerpacej stanice pohonných látok a autoumyvárne,“ uviedol Radoslav Čačko z KLM real estate pre portál Interez. Podľa dostupných informácií bude mať nákupné centrum rozlohu zhruba 7 500 metrov štvorcových. 

Zaujímavosťou je, že približne tretinu budovy bude tvoriť zelená strecha a samozrejmosťou je aj zelená fasáda. Parkovisko bude mať 200 parkovacích miest a jeho súčasťou budú aj parkovacie stanice pre elektromobily. Výstavba nákupného centra bola vyčíslená na približne 11 miliónov eur.

Návštevníci budú môcť nakúpiť v mnohých známych obchodoch. Pribudne tu napríklad značka Sinsay, no aj diskontné reťazce Pepco, Kik aj Tedi, pobočka obľúbenej siete Dm drogerie markt, SuperZoo, lekárne Vesnala, Banquet a supermarket Billa či Planeo Elektro.

Plány sú veľkolepé

Developer KLM real estate momentálne pripravuje až osem nových nákupných centier na Slovensku. Jedno z nich sa otvorí v Chorvátskom Grobe. Okrem toho plánuje vytvoriť aj polyfunkčný komplex, v ktorom budú umiestnené rôzne lekárske ambulancie. V jednej z budov budú zákazníci môcť navštíviť aj reťazec s rýchlym občerstvením.

„Účelom stavby a zároveň zámerom investora je vybudovať v danej lokalite objekt s mestskou vybavenosťou, obchodu a služieb s príslušnými parkovacími plochami,“ uvádza investor.

Nákupné centrum s obchodnou plochou viac ako 2 200 metrov štvorcových za viac ako 3 milióny eur sa otvorí v meste Senica.

Obyvatelia z okolia Piešťan sa môžu tešiť na nové obchodné centrum Klokan Piešťany II, kde bude k dispozícii 9 obchodov na ploche viac ako 3 700 metrov štvorcových. Investor plánuje vybudovať rozsiahly retailový park v Bytči s rozlohou až 7 666 metrov štvorcových, pričom celkové náklady na tento projekt sa odhadujú na takmer 10 miliónov eur.

Podobný projekt sa chystá realizovať aj vo Svidníku, kde bude nákupná plocha obchodného centra Klokan presahovať 7 500 metrov štvorcových a investícia dosiahne sumu 9,2 milióna eur. Okolie Šale dostane nové moderné nákupné centrum s ​​zelenou strechou.

Posledným projektom, na ktorom momentálne pracuje spoločnosť KLM real estate, je obchodné centrum v Pezinku, kde bude k dispozícii viac ako 5 000 metrov štvorcových nových nákupných plôch, s celkovými nákladmi viac ako 7,5 milióna eur.

Zdroje: Kryptomagazin, Interez

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá