Na Slovensku rarita: Firma dala zamestnancom voľnosť, je len na nich, kedy a odkiaľ budú pracovať

  • Líder na trhu s podnikovým aplikačným softvérom pomáha firmám stať sa inteligentným podnikom
  • Zamestnanci SAP majú voľnú ruku, môžu pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek
homeofiice
Unsplash/Jan Baborák, Unsplash/Israel Andrade
  • Líder na trhu s podnikovým aplikačným softvérom pomáha firmám stať sa inteligentným podnikom
  • Zamestnanci SAP majú voľnú ruku, môžu pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek

S rastúcim podielom zaočkovaných ľudí a s postupným uvoľňovaním pandemických opatrení firmy na celom svete prehodnocujú svoje pracovné politiky. Reagujú tak na spätnú väzbu zamestnancov týkajúcu sa vyššej flexibility.

Globálny posun smerom k práci z domova viedol k zmene preferencií pracovníkov a zároveň k lepšiemu pochopeniu toho, ako možno napriek práci na diaľku ďalej úspešne a produktívne spolupracovať.

Práca z domu ako samozrejmosť

Jedna z najväčších softvérových firiem sveta už desaťročia razí pracovný štýl, ktorý nezávisí od toho, kde sa zamestnanec nachádza. SAP si za roky na trhu vybudoval globálnu pracovnú silu, ktorej vytvoril podmienky, aby mohla pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Napriek tomu, že sa situácia vo svete zlepšuje a do mnohých kancelárii sa vracia život, tak SAP po pandémii už nebude svojich zamestnancov „nútiť“, aby chodili pracovať do jej priestorov.

Naopak, môžu pracovať z domu, v kancelárii alebo na diaľku, pričom budú mať flexibilný rozvrh. Môžu sa teda rozhodnúť, kedy budú pracovať v súlade s potrebami biznisu. A to sa týka aj slovenskej pobočky nemeckého softvérového gigantu.

Nedávne prieskumy medzi zamestnancami, ktoré skúmali postoje k štýlu práce v post-covidovej dobe, ukázali, že je naďalej veľký dopyt po pracovnej flexibilite. Viac ako 80 % zamestnancov SAP uviedlo, že by si želalo mix práce z domu alebo na diaľku, spojený s určitým časom v kancelárii.

Prijal by si home office na horách?

Prísľub flexibility spoločnosť navrhli tak, aby zamestnanci mali všetko potrebné na to, aby boli produktívni, kreatívni a plní inšpirácie a zároveň viedli biznis zodpovedne a v súlade s jeho požiadavkami. 

Zdroj: Tlačová správa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech