Na Slovensku sa čoskoro dočkáme BMW radu 2 Gran Coupé s prijateľnou cenovkou a môžnosťou odomknutia telefónom

  • Extrovertné štvordverové kupé BMW sa dostane do globálneho predaja už v roku 2020
  • Cena úplne nového modelu BMW radu 2 Gran Coupé sa predstaví s cenou začínajúcou pod sumou 30-tisíc eur
baww
BMW
  • Extrovertné štvordverové kupé BMW sa dostane do globálneho predaja už v roku 2020
  • Cena úplne nového modelu BMW radu 2 Gran Coupé sa predstaví s cenou začínajúcou pod sumou 30-tisíc eur

BMW radu 2 Gran Coupé sa bude vyrábať v závode v Lipsku a verejnosti sa predstaví vo svetovej premiére v novembri 2019 počas autosalónu v Los Angeles, informuje spoločnosť v tlačovej správe. Nováčik má všetky predpoklady na to, aby očaril všetkých automobilových priaznivcov z miest, ktorí si zakladajú na dizajne.

zdroj: BMW

Novinka predstavuje príťažlivé rozšírenie modelového radu najmä na trhoch, ktoré vyhľadávajú karosérie typu sedan. Na trhu ho uvidíme v roku 2020, pričom odporúčané ceny na Slovensku sa začnú od 29 650 € za model BMW 218i (kombinovaná spotreba paliva: 5,7 – 5,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 131 – 114 g/km), od 37 850 € za BMW 220d (kombinovaná spotreba paliva: 4,5 – 4,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119 – 110 g/km) a od 50 350 € za špičkový model BMW M235i xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 7,1 – 6,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 162 – 153 g/km).

zdroj: BMW

Ako naznačuje jeho športový dizajn, BMW radu 2 Gran Coupé vytvára vo svojej triede nové merítka pre dynamiku. Hlavným predpokladom jeho schopností je pokroková konštrukcia s pohonom predných kolies.

zdroj: BMW

Vďaka vybaveniu najnovšou technológiou podvozku a inovatívnymi systémami v oblasti technológie ovládania posúva štvordverové kupé latku dynamiky jazdy a obratnosti stále vyššie. Navyše model BMW M235i xDrive sa bude štandardne dodávať s pohonom všetkých kolies BMW xDrive.

zdroj: BMW

Prístup k ďalším funkciám nového informačného a zábavného systému s označením BMW Operating System 7.0 sprostredkúvajú dve veľké obrazovky s uhlopriečkou až do 10,25 palca s rozhraním BMW Live Cockpit Professional. Na požiadanie môže vodič ovládať systém aj gestami.

zdroj: BMW

V strede umiestnený, na vodiča natočený Control Display s vysokým rozlíšením a s dotykovým ovládaním, poskytuje možnosť usporiadať informácie podľa aktuálnych a individuálnych potrieb vodiča. Na požiadanie dodávaný plnofarebný 9,2-palcový BMW Head-up displej premieta informácie na čelné sklo, takže vodič počas šoférovania nemusí spustiť zrak z cesty.

zdroj: BMW

Začiatok predaja s troma motormi

Nové BMW radu 2 Gran Coupé bude od začiatku ponúkať na výber z troch motorov (jeden naftový a dva benzínové), ktoré pochádzajú z najnovšej generácie motorov s označením BMW EfficientDynamics. 

zdroj: BMW

Vstupný motorom je trojvalcový agregát v BMW 218i s výkonom 103 kW (140 k), zatiaľ čo dvojlitrový naftový motor v modeli BMW 220d dodáva 140 kW (190 k). Ponuku dopĺňa najvýkonnejší štvorvalcový motor spoločnosti BMW Group. Jeho výkon 225 kW (306 k) dodáva modelu BMW 235i xDrive mimoriadne športové schopnosti. 

zdroj: BMW

Vlajková loď zrýchli z pokoja na 100 km/h iba za 4,9 sekundy (s balíkom M Performance to trvá 4,8 sekundy) a zrýchľovanie sa končí až pri elektronicky obmedzenej rýchlosti 250 km/h. 

Tri rôzne technológie prevodovky

V modeli BMW 218i sa motor štandardne spája s aktualizovanou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, pričom zákazníci si môžu na požiadanie vybrať aj mimoriadne sofistikovanú 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku Steptronic. 

zdroj: BMW

Mobilný telefón sa mení na kľúč od vozidla

Na požiadanie dodávaný digitálny kľúč BMW Digital Key umožňuje zamknutie a odomknutie vozidla pomocou mobilného telefónu. Vozidlo sa odomkne priložením mobilného telefónu ku kľučke vozidla a to aj v prípade, ak je batéria telefónu vybitá.

zdroj: BMW

Motor sa následne naštartuje po umiestnení mobilného telefónu do držiaku na mobilné telefóny, prípadne do priečinka na bezdrôtové nabíjanie. Vodič môže sprístupniť funkciu BMW Digital Key až piatim ľuďom. Funkcia je dostupná pre špičkové modely Samsung Galaxy kompatibilné s funkciou NFC, ktoré využívajú operačný systém Android 8.0 a vyšší.

zdroj: BMW Group

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech