Na Slovensku sa môže začať štvrtá vlna, opatrenia už máme. Bolt ukázal skutočné platy vodičov (NEWSLETTER)

TASR/Jaroslav Novák, IG/bolt_sk

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy: 

  • Vláda schválila nové opatrenia pre vlnu omikron. Príde v obrovskej sile, no dlho sa tu nezdrží. 
  • Lákavú reklamu spoločnosti Bolt skritizovali ich samotní vodiči. Zarobiť 24 eur za hodinu sa dá, no chce to určité podmienky. 
  • Priekopník v oblasti antivírusovej ochrany a jeden z najbohatších Slovákov. Okrem ESET-u je Peter Paško aj majiteľom obľúbenej galérie v strednej Európe. 

Nové opatrenia pre vlnu omikron

Nový variant so sebou prináša aj nové protipandemické opatrenia. Slovensko síce zatiaľ zostáva krajinou, kde omikron ešte nenastúpil v plnej sile, no netreba si robiť ilúzie, že sa to nestane. Podľa Dát bez pátosu sa už v niektorých okresoch šíri a je len otázkou času, kedy štvrtá vlna udrie v plnej sile.

S uvoľňovaním opatrení budú rýchlo pribúdať noví nakazení, no dostupné dáta naznačujú, že sa tu omikron dlho nezdrží. „Dúfam, že sa táto vlna podarí Slovensku zvládnuť viac,“ povedal matematik Richard Kollár v relácii Braňo Závodský naživo.

Na dnešnom rokovaní vláda schválila nové znenie opatrení. Omikron má vlastné pravidlá a automat, ktorý ešte nedávno farebne rozdeľoval okresy podľa aktuálnej situácie v nich, by už bol zbytočný. Opatrenia budú platiť od 19. januára a to plošne pre celú krajinu. Platiť by mali maximálne štyri týždne po vrchole omikron vlny.

Ide o dve veľké zmeny. Jednou z nich je zavedenie režimu OP+, ktorý bude platiť pri vysoko rizikových hromadných podujatiach. Ide o skupinu ľudí, ktorí sú očkovaní alebo tzv. prekonaní (teda prekonali Covid), avšak znamienko plus im prináša nové podmienky.

Na splnenie tohto režimu je potrebné mať tri dávky vakcíny, dve už nebudú stačiť. V prípade zaočkovania dvoma dávkami bude potrebné mať pri sebe navyše negatívny PCR nie starší ako 72 hodín, alebo antigén starý maximálne 48 hodín.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Ľudia, ktorí sú zaočkovaní dvoma dávkami a za posledných 180 dní prekonali ochorenie, budú tiež spĺňať podmienky OP+. Vysoko rizikové podujatia, pri ktorých bude platiť tento režim, sú napríklad svadby, kary, oslavy, večierky, diskotéky či plesy. Teda akcie, počas ktorých sa konzumuje jedlo či pitie a nosenie respirátora je obmedzené.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie