Na Slovensku sa otvorí najväčšie múzeum áut v strednej Európe. Má hotel aj bazén na streche

  • Spoločnosť Double Red je známa svojou značkou oblečenia či doplnkov
  • V súčasnosti sa rozhodla otvoriť aj najväčšie múzeum áut na strednom Slovensku
Double Red Cars Museum
Double Red Cars Museum, Facebook/Double Red Cars Museum
  • Spoločnosť Double Red je známa svojou značkou oblečenia či doplnkov
  • V súčasnosti sa rozhodla otvoriť aj najväčšie múzeum áut na strednom Slovensku

Spoločnosť Double Red je v súčasnosti veľmi dobre známa značka streetwearu, ktorá má vlastný a jedinečný dizajn. 

Ako informuje spoločnosť na svojom webe, začínali už v roku 2010 ako malá firma v malých priestoroch. Dnes však značku prezentujú mnohé známe slovenské a zahraničné tváre. 

Záľuba v autách a doplnkoch

Keďže firme bol odjakživa offroad ako celosvetovo sledovaný šport srdcu blízky, svoju pozornosť sústredili najskôr na autá. Podarilo sa im vyrobiť príslušenstvá od podvozkov až po samotné sedačky a priniesť štýl do každého auta. Postupom času to však chceli dotiahnuť ešte vyššie, a tak začali vyrábať aj oblečenie. 

Dnes spoločnosť Double Red neustále rastie a navrhuje štýlové kúsky, doplnky či topánky, ktoré sú jedinečné svojim unikátnym dizajnom od tých najskúsenejších návrhárov. Ich tvárou je aj známy pretekár Štefan Svitko. Spoločnosť tiež aktuálne spolupracuje aj s hviezdnym tímom ULTIMATE DAKAR z Českej republiky.  

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DOUBLE RED (@doublered)

Ešte počas roku 2020 sa spoločnosť rozšírila a presťahovala sa do väčšieho a novšieho logistického centra. Darí sa jej expandovať do celého sveta, a tak hrdo nosí titul nadnárodnej spoločnosti. V súčasnosti však plánujú obrovský projekt, ktorý odprezentujú už budúci mesiac. 

Unikátne múzeum

Budúci mesiac otvorí spoločnosť v Brezne Double Red Cars Museum. Ako informuje portál Nový Čas, toto múzeum bude najväčšie a jediné svojho druhu na Slovensku, ale aj v celej strednej Európe. Ak máš rád staré, no unikátne autá, určite si prídeš na tomto mieste na svoje.  

Múzeum spoločnosť postupne plní autami netradičnou metódou, a to pomocou nákladného výťahu. V budove sa bude nachádzať celkovo 74 špičkových a jedinečných vozidiel, ktoré pochádzajú z 60. až 90. rokov. 

Návštevníci nájdu v budove okrem múzea aj hotel, tematickú reštauráciu, kaviareň či dokonca aj bazén na streche. Majiteľ Double Red Cars Museum, Marcel Kolenička, sa vyjadril aj ku kúpe budovy. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa DOUBLE RED Cars Museum (@doubleredcars)

„Kúpili sme túto obrovskú budovu na prelome rokov 2014 a 2015. Bola to úplná zrúcanina a nevedeli sme, ako ju využijeme,“ hovorí Kolenička.

„Pre našu firmu to bol veľký priestor, a tak sme rozmýšľali, ako najlacnejšie využiť ten jeden trakt a prišli sme s myšlienkou, že sem dáme autá a v podstate sme tam tak nemuseli robiť veľké rekonštrukcie. Začali sme oslovovať majiteľov áut, či nám ich sem dajú, mali sme aj vlastné autá a nakoniec sa to aj zaplnilo,“ doplnil.

V súčasnosti sa v budove nachádza zatiaľ 60 áut, pričom je celková kapacita 74 áut. Z celého múzea má najväčší objem (8,2 litra) Chevrolet Corvette C3 z roku 1970. Cena tohto auta je až 20 000 eur. Vozidlo získalo múzeum v Českej republike, pričom tam bolo dovezené priamo až z USA.

Zdroje: Double Red, Nový Čas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá