Je to unikát, v ktorom zažiješ nezabudnuteľný jesenný zážitok. Slováci ponúkajú ubytovanie v korunách stromov

  • V tomto eko dome zabudneš na mestský zhon
  • Neďaleko Trenčína sa ubytuješ v korunách stromov
  • Raňajky ti taktiež prinesú priamo na strom
vvnázvu
treehouse.sk/instagram
  • V tomto eko dome zabudneš na mestský zhon
  • Neďaleko Trenčína sa ubytuješ v korunách stromov
  • Raňajky ti taktiež prinesú priamo na strom

Nevšedné domy na stromoch už nemusíš chodiť hľadať do džunglí v ďalekej Ázii. Ubytovať sa v korunách stromov  môžeš aj v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice. Čaká ťa tu zrub ako z rozprávky, v ktorom ti aj napriek absencii elektriny či vody určite nebude nič chýbať.

Mesto je známe zavádzaním a podporou rôznych projektov, ktoré sú inovatívne, prípadne turisticko atraktívne. Medzi ne patrilo napríklad aj zavedenie solárneho parkovacieho automatu. Podľa súkromného investora Mariána Pavlíka hrubá stavba trvala 4 týždne čistého času a podieľali sa na nej remeselníci z Českej republiky. Domček má približne 33 m2 (15 m2 interiér) a kapacitu 4 osôb.

„Našou filozofiou je návrat k prírode. Rodičia tu svojim deťom môžu venovať nezabudnuteľný zážitok, zamilované páry majú možnosť dopriať si romantický večer a milovníci prírody sa môžu na jednu noc stať jej súčasťou,“ hovorí investor Marián Pavlík zo Žiliny.

Za noc v domčeku na strome zaplatíš 120 eur. V cene sú raňajky z regionálnych produktov, ktoré ti pripravia do prúteného košíka. Ten si vytiahneš na terasu lanom na kladke. Asi každého detským snom bolo postaviť si vlastný bunker alebo dom na strome. V dnešnej dobe predstavuje takýto koncept veľmi perspektívny podnikateľský nápad.

Predsa len nie každému vyhovuje bývanie v hoteloch v centre preplnených miest. Vyskytla sa tu teda diera na trhu, ktorú je možné vyplniť aj nevšednou ekologickou alternatívou – treehousom. Okrem Trenčianskych Teplíc nájdeš dom v korunách stromov aj v Mestských lesoch Bratislava, konkrétne v Kačínskej doline, alebo v lokalite Dlhé lúky, v lese nad studničkou Pod Dubmi.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💏 Koho by si pod deku na #treehousesk zobral ty? 👉 Označ ho/ju v komentári! 😍 Za foto a návštevu ďakujeme cestovateľom @kade.tade.po.slovensku 🙏 #repost

Príspevok, ktorý zdieľa Treehouse.sk (@treehouse.sk),

Dom na strome je už veľkých hitom dokonca aj priamo v centre Londýna. Ide o projekt dvoch chatiek, ktorý je inšpirovaný Lion Sands Game Reserve, čo sú luxusné domy postavené nad úrovňou zeme. Dve vyvýšené chatky sú postavené z prírodných materiálov a inšpirované africkým štýlom. Navrhoval ich Hubert Zandbergktorý do nich zakomponoval africké umenie a niekoľko skutočne raritných kúskov. Je postavený približne 10 metrov nad zemou.

zdroj: treehouse.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech