Na Slovensku štartuje lyžiarska sezóna. Ľudí čaká niekoľko zásadných prekvapení

  • Aj keď sa Bratislava snehu zatiaľ nedočkala, na východ od hlavného mesta sa z neho už tešia
  • Zahájenie tohtoročnej lyžiarskej sezóny je na spadnutie
Na snímke je žena na snowboarde a Chopok.
TASR/Branislav Račko, Miroslava Mlynárová
  • Aj keď sa Bratislava snehu zatiaľ nedočkala, na východ od hlavného mesta sa z neho už tešia
  • Zahájenie tohtoročnej lyžiarskej sezóny je na spadnutie

Doslova o pár dní otvoria na Liptove zimnú turistickú sezónu. Domovské stredisko Petry Vlhovej Jasná otvorí svoje brány pre lyžiarov 3. decembra a postupne sa pridajú aj ďalšie lyžiarske strediská.

Najväčšou novinkou zimy bude kabínková lanovka v Jasnej, pribudne ďalšie zasnežovanie pod Chopkom aj na Malinom Brde. Isté obmedzenia v súvislosti s technických zasnežovaním kvôli energetickej kríze avizujú v menších strediskách.

Liptovské vodné parky sú otvorené celoročne, prevádzku v zime plánujú takmer bez obmedzení. Lyžiarska sezóna však tento rok vyvoláva v ľuďoch veľa otáznikov. Tak si to dajme na pravú mieru.

Lyžovať sa bude v Jasnej, ale aj v menších lyžiarskych strediskách. Nová lyžiarska sezóna prinesie so sebou ďalšie kilometre zasnežovania, oživenie legendárneho vleku, no aj dlho očakávanú novú lanovku. 1-dňový skipas zakúpený priamo na pokladni strediska ťa bude stáť 59 eur, ten 6-dňový 337 eur.

Na Slovensku štartuje zimná turistická sezóna, uži si zasnežené kopce a nové lyžiarske vleky

„Investícia do novej kabínkovej lanovky v Jasnej zásadným spôsobom zrýchli a zjednoduší prepravu z Bielej púte na Chopok. Sprístupní vrchol Chopka bezbariérovo zo severu a zároveň zabezpečí ekologické zásobovanie bez potreby vývozov ratrakmi. Naviac sme v Jasnej posilnili zasnežovanie, takže v prípadne priaznivého počasia vieme rýchlejšie vysnežiť stredisko,“ avizuje v oficiálnom stanovisku riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Visit Liptov, jasna.sk, slovakia.travel, skipark.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá