Na Slovensku štartuje lyžiarska sezóna. Ľudí čaká niekoľko zásadných prekvapení

  • Aj keď sa Bratislava snehu zatiaľ nedočkala, na východ od hlavného mesta sa z neho už tešia
  • Zahájenie tohtoročnej lyžiarskej sezóny je na spadnutie
Na snímke je žena na snowboarde a Chopok.
TASR/Branislav Račko, Miroslava Mlynárová
  • Aj keď sa Bratislava snehu zatiaľ nedočkala, na východ od hlavného mesta sa z neho už tešia
  • Zahájenie tohtoročnej lyžiarskej sezóny je na spadnutie

Zimné novinky

Pre mnohých má byť prekvapením obnovenie prevádzky známeho vleku na Zadných Derešoch z južnej strany Chopka. Najznámejšie slovenské lyžiarske stredisko chystá na sobotu 3. decembra 2022 oficiálne otvorenie lyžiarskej sezóny.

Oblastná organizácia cestovného ruchu bude Liptov v zime prepájať aj bezplatnými skibusmi. Pričom zo záchytného parkoviska pred vstupom do Demänovskej doliny ťa odvezie autobus do Jasnej v 15-minútových intervaloch.

Najviac zimných otáznikov zostáva pri menších lyžiarskych strediskách, ktoré nekontrahovali energie dopredu aj pre rok 2023. Zamerajú sa maximálne na to, aby čo najviac vysnežili strediská ešte v tomto roku.

Očakávajú i zahraničnú klientelu

„Na Liptove sa pripravujeme konečne na zimu bez Covid obmedzení. Predchádzajúca lyžiarska sezóna bola o takmer 49 % slabšia ako tie predpandemické. Aj preto do novej zimnej sezóny vkladáme veľké nádeje. Veríme, že nás podporia najmä domáci Slováci, ale radi k nám chodia aj lyžiari z Česka a Poľska, s ktorými tiež počítame a atraktívnou destináciou sme aj pre Pobaltie a iné, vzdialenejšie krajiny,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Druhé najväčšie lyžiarske stredisko na Liptove Malinô Brdo pri Ružomberku avizuje do sezóny najmä doplnenie technického zasnežovania. Sezónu v Malinom Brde plánujú otvoriť ešte pred Vianocami.

Lyžovať môžeš vďaka technickému snehu aj v Demänová Rezort neďaleko Liptovského Mikuláša. Práve sem chodia mnohí Slováci aj kvôli večernému lyžovaniu a pomerne nenáročným bežeckým trasám.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Visit Liptov, jasna.sk, slovakia.travel, skipark.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá