Na Slovensku už stavali snehuliaka. Počas dnešného večera bude sneženie výdatnejšie

  • Slovenské hory sa prebudili do bieleho rána
  • Počas dnešného večera sa snehu dočkajú aj obývané oblasti severného Slovenska
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/Polícia Slovenskej republiky,facebook/ORAVA - som reportér/Foto Live Web
  • Slovenské hory sa prebudili do bieleho rána
  • Počas dnešného večera sa snehu dočkajú aj obývané oblasti severného Slovenska

Meteorológovia prvé vločky predpovedali aj počas včerajšieho večera. Predpovede sa naplnili a počas dnešného dňa sa ľudia na sociálnych sieťach delili o fotografie zasnežených oblastí.

Na Kubínskej aj so snehuliakom

Do zasneženého rána sa prebudilo niekoľko lokalít. Prvý sneh hlásili aj z Oravy. „Máme tu prvý tohoročný sniežik na Kubínskej. Záber je z vrchnej časti Kubínskej, dnes o 9 hodine bola teplota – 2 °C,“ informuje člen skupiny ORAVA – som reportér. Ten okrem aktuálnych informácií priložil aj fotografiu prvého snehuliaka.

Meteorológia z iMeteo informovali, že počas noci dorazili na územie Slovenska zrážky, ktoré spolu s ochladením priniesli sneh vo vyššie položených lokalitách Slovenska. „Hranica sneženia sa dnes ráno pohybovala okolo 1200 m n. m. Snežiť bude aj v priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa, takže snehu ešte pribudne,“ uvádza portál.

Môže napadnúť niekoľko centimetrov

Podľa ich slov sa poletovania vločiek v skorých ranných hodinách dočkali aj Vyšné Hágy či okolie Prešova. V súvislosti s prvým snehom upozornila Polícia Slovenskej republiky vodičov na bezpečnú jazdu. „Je to tu! Na Slovensko zavítal prvý sneh: žeby už prichádzala zima? Nezabudnite svoju jazdu prispôsobiť stavu vozovky a jazdite bezpečne,“ uviedla polícia.

Vodiči by mali zbystriť aj počas zajtrajšieho dňa. Imeteo totiž informovalo, že v stredu podvečer sa budeme „naplno nachádzať v studenom vzduchu a hranica sneženia klesne a sneh sa ostane aj do obývaných oblastí severného Slovenska, najmä Žilinského kraja, kde môže napadnúť aj niekoľko centimetrov snehu“.

Zdroje: Facebook/ORAVA - som reportér, imeteo, Facebook/Polícia SR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK