Na Slovensku vďaka platbe kartou získaš smartfón aj desiatky eur na ďalší nákup

  • V tomto čase sa ti oplatí v potravinách platich kartou viac ako obvykle
  • Získať môžeš hodnotné ceny
terno
archív Startitup
  • V tomto čase sa ti oplatí v potravinách platich kartou viac ako obvykle
  • Získať môžeš hodnotné ceny

Izrael, Nórsko, Švédsko a ďalšie krajiny. Čoraz častejšie sa objavujú správy o tom, že niektorá krajina uvažuje o zrušení bankoviek a mincí alebo aspoň skúma možnosti, ako sa hotovosti zbaviť. Komu a načo by to bolo dobré? Politici často argumentujú tým, že by sa zákazom hotovosti podarilo obmedziť kriminalitu. Zabránilo by sa vraj okrem iného aj daňovým únikom a praniu špinavých peňazí.

Trend je jasný – Slováci sa vo veľkom zbavujú hotovosti

Slováci platia kartou za čoraz drobnejšie nákupy. „Ešte pred desiatimi rokmi bolo na Slovensku zvykom platiť za menšie nákupy prevažne hotovosťou, dnes to už neplatí. Slováci totiž používajú platobné karty čoraz viac aj pri nižších platbách. Kým v roku 2008 bola priemerná suma nákupu zaplateného kartou 45 eur, v súčasnosti je to zhruba o 20 eur menej,“ upozorňuje Združenie pre bankové karty (ZBK).

Platiť kartou sa oplatí aj preto, že takýmto spôsobom je možné sa zapojiť do rôznych súťaží. Jednu z nich prednedávnom spustil aj TERNO a KRAJ. Stačí ak v období  od 15. 10. 2018 – 30. 11. 2018 (vrátane) nakúpiš v predajniach TERNO a KRAJ a pri nákupe sa preukážeš vernostnou kartou KRAJ alebo TERNO .

Podmienkou registrácie do žrebovania je, aby si za nákup zaplatil platobnou kartou Maestro alebo MasterCard. Za každý takto zrealizovaný nákup budeš opakovane zaradený do žrebovania. Výhrou v súťaži je 3 x smartfón Samsung S9 alebo 100 x darčeková poukážka v hodnote 50 EUR na ďalší nákup v predajniach KRAJ, TERNO a MOJA SAMOŠKA. Žrebovanie sa uskutoční dňa 6.12.2018.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech