Na Slovensku vyrastie továreň na croissanty za 60 miliónov eur

  • Obľúbené Bake Rolls a croissanty 7Days budú mať čoskoro slovenské korene.
aj
pinterest.com/bredzfactory.com
  • Obľúbené Bake Rolls a croissanty 7Days budú mať čoskoro slovenské korene.

Na Slovensku vyrastie nová továreň, pôjde však o stavbu oveľa príjemnejšieho rázu ako je tomu v prípade výstavby automobiliek. Keď už nič, tak aspoň produkty budú na zjedenie. Na južné Slovensko prichádza výrobca pečiva Chipita, ktorý postaví nový závod v Kostolných Kračanoch, neďaleko Dunajskej Stredy.

Obria investícia má byť realizovaná prakticky okamžite a výroba by sa mala spustiť už v druhej polovice roku 2019. Nový závod, ktorý pohltí investície vo výške 60 miliónov eur má vyrábať croissanty 7days a slané snacky Bake Rolls.

foto:youtube.com

Pracovníci budú podľa zverejnenej správy vyrábať na jednej linke slané pečivo a na troch ďalších obľúbené croissanty 7days. Objem výroby tejto továrne znie pre bežného konzumenta astronomicky. Denne sa má vyrobiť až 3,3 miliónov balení croissantov a pol milióna Bake Rolls. Podľa odhadov, firma bude schopná zamestnať približne 609 zamestnancov.

foto:vimeo.com

Majiteľom slovenskej Chipity je česká materská spoločnosť. Tú ovláda známy grécky podnikateľ Spyros Theodoropulos, ktorý firmu kúpil v roku 2012. Firma ktorá sa v minulosti živila predajom  plnených guľôčok, zamestnáva 9-tisíc ľudí. Okrem pekární je grécky majiteľ známy hlavne ako jeden z najvýznamnejších pestovateľov paradajok v Európe. Spoločnosť Chipita Slovakia v roku 2016 dosiahla tržby 8,728 milióna eur.

Chipita pritom patrí medzi najrýchlejšie rastúce potravinárske podniky. Ich značky sú medzinárodne uznávané a výrobky sú spotrebiteľom k dispozícií v 67 krajinách. Celkové náklady na realizáciu navrhovaného zámeru vzhľadom na pohyblivosť cien na trhu nie je dnes presne určená.


Investičné náklady boli však predbežne určené na základe všeobecne uznávaných jednotkových cien na 63 miliónov eur. Investorovym plánom je výstavba výrobného závodu ako aj kancelárskych priestorov plus úprava okolitých vonkajších priestranstiev. Celý projekt sa bude nachádzať mimo zastavaného územia obce Kostolné Kračany.

Celková veľkosť továrne Chipita sa má pohybovať okolo 22 327 metrov štvorcových.  Nie je sa pritom veľmi čomu diviť, že investor si zvolil práve túto lokalitu. Čo sa týka infraštruktúry, tá zodpovedá presným požiadavkám, ktoré spoločnosť Chipita vyžaduje. Na Slovensku tak vznikne továreň, ktorá za rok vyprodukuje polovicu súčasnej celoslovenskej výroby pečiva.

zdroj:TS/Chipita

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá