Na Slovensku vznikla nová služba na donášku potravín s doručením za rekordný čas 

  • Zakladateľ úspešných online projektov Azet.sk, Aktuality.sk, či Bistro.sk rozbieha novú službu
  • Nákup.sk ti do dvoch dní bezkontaktne doručí balíky základných potravín zo skladu priamo domov
  • Ich cena je rovnaká, akú by si zaplatil v obchode a doručenie je zdarma
pexels.com
  • Zakladateľ úspešných online projektov Azet.sk, Aktuality.sk, či Bistro.sk rozbieha novú službu
  • Nákup.sk ti do dvoch dní bezkontaktne doručí balíky základných potravín zo skladu priamo domov
  • Ich cena je rovnaká, akú by si zaplatil v obchode a doručenie je zdarma

Nákup.sk prijíma objednávky od včera, prvé nákupy budú doručené v utorok 24. marca.

„Mnoho ľudí je v súčasnosti v karanténe alebo chcú zostať v bezpečí svojho domova. Donášky potravín sú preto preťažené a doručenie môže trvať aj týždne. Chceme týmto ľuďom pomôcť. Vďaka vysokému nasadeniu ľudí zo štyroch slovenských firiem sme dokázali za menej ako týždeň pripraviť službu, ktorá vie doručiť tisíce nákupov každý deň,” informuje v tlačovej správe Milan Dubec, zakladateľ Nákup.sk a dodáva: „Výhodou služby je aj to, že nákup môžete objednať nielen sebe, ale aj vašim rodičom, či blízkym.”

Nákup.sk je iniciatívou firiem Reinoo, PRETO – Ryba Žilina, GO4 a GoodRequest. Jej myšlienkou je dať ľuďom možnosť nakúpiť základné potraviny z bezpečia svojho domova. Ponúka vopred pripravené balíčky, ktoré dokáže doručiť vo veľkých množstvách do dvoch dní.

Na zvýšenie bezpečnosti je možná iba online platba, donáška následne prebieha bezkontaktne. Cena je porovnateľná s pultovými cenami v obchodoch, marža je použitá na pokrytie nákladov na prípravu a distribúciu nákupov. Služba je aktuálne dostupná v Žiline, Košiciach a Bratislave.

Služba Nákup.sk je aktuálne dostupná v Bratislave, Košiciach a Žiline. Nákupy sú balené vopred, čo zabezpečí rýchlosť a bezpečnosť doručenia. Všetky nákupy do 20:00 budú doručené do dvoch pracovných dní. Celá donáška je bezkontaktná – platba prebieha online po zadaní objednávky a kuriér vám následne zavolá pred doručením a nákup nechá pri prvých dverách keď mu poviete číselný kód.

Tím služby Nákup.sk aktuálne pracuje na rozšírení služby do ďalších slovenských miest. Okrem trvanlivých potravín do ponuky čoskoro pribudnú aj vegetariánske a bezlepkové nákupy, ale aj ovocie a zelenina a samozrejme aj hygienické potreby.

Tesco online nákupy obmedzuje

Obchodný reťazec Tesco sa rozhodol pristúpiť na opatrenia, kvôli koronavírusu a svoje online nákupy chce obmedziť. Dôvodom má byť dostupnosť potravín pre všetkých ľudí.

„V aktuálnej situácii chceme zabezpečiť, aby sa najmä základné potraviny bezpečne dostali k čo najväčšiemu množstvu zákazníkov,“ píše sa na stránkach Tesco.

Spoločnosť ďalej tvrdí, že v snahe vyhnúť sa šíreniu nákazy sa rozhodli podľa odporúčaní a opatrení prijatých Ústredným krízovým štábom Slovenskej republiky prísť počas nasledujúcich týždňov s určitými limitáciami a zmenami v pravidlách nakupovania cez internet.

Aby boli základné potraviny dostupné pre čo najviac zákazníkov, Tesco obmedzilo počet produktov, ktoré si môže zákazník v určitých kategóriách kúpiť, a to na 12 kusov.

Zdroje: nakup.sk, Tesco

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá