Na Slovensku začali s výrobou unikátneho materiálu budúcnosti, záujem oň je z celej Európy

  • Spoločnosť Helske, ktorú nájdeš v Levoči, predstavila spoločne s Technickou univerzitou v Košiciach jedinečný stavebný materiál budúcnosti
  • Vďaka patentovanej technológii a vlastnostiam ide o svetovým unikát
Helske
  • Spoločnosť Helske, ktorú nájdeš v Levoči, predstavila spoločne s Technickou univerzitou v Košiciach jedinečný stavebný materiál budúcnosti
  • Vďaka patentovanej technológii a vlastnostiam ide o svetovým unikát

Počul si už o spoločnosti Helske Energy Save v Levoči? Ide o nenápadného hráča, ktorý má však celosvetový presah. Práve tento podnik má technológiu patentovanú naprieč mnohými krajinami sveta.

V týchto dňoch sa tu začala výroba unikátnych stavebných materiálov. Slováci ako prví na svete uviedli na trh špeciálne sadrokartónové dosky s nanotechnológiou, ktoré predstavujú revolúciu v stavebnom priemysle.

Microsoft Billa Gatesa vyvíja technológiu, ktorá bude predpovedať pandémie ako počasie

Na tomto vynáleze sa podieľala aj Technická univerzita v Košiciach, ktorej sa spomínanú nanotechnológiu podarilo zapracovať do stavebného materiálu.

Zaujímavosťou je, že nanotechnologický sadrokartón bude 100 % slovenským produktom. Okrem výroby má Helske na Slovensku aj výskumné, vývojové a testovacie centrum. 

zdroj: Helske

Spoločnosť plánovala začať s výrobou novinky ešte počas leta, COVID-19 a jarný „lockdown“ Slovenska však posunul inštaláciu technologickej linky o niekoľko mesiacov. 

„Európska únia dnes kvôli snahe o znižovanie energetickej náročnosti a zvyšovaniu úspor podporuje inovatívne ekologické technológie. Suché stavby, pri ktorých sú stavebnicové systémy využívané, sú preto materiálmi budúcnosti. My sa snažíme posunúť hranice týchto systémov tak, aby boli čoraz viac odolnejšie a smart. Nejde iba o mechanické, ale aj chemicko-technologické vlastnosti,“ uvádza v oficiálnej správe Štefan Karbáč, COO Helske Energy Save. 

zdroj: Helske

Spoločnosť zaznamenala so svojim vynálezom veľký úspech naprieč Európou. Ako prezradil Karabáč, ich zloženie je patentované v 38 krajinách sveta. Minulý rok získali za svoje produkty prestížne ocenenie od španielskych odborníkov ako najlepší produkt vo svojej kategórii.

 „Rovnaké úspechy očakávame aj od nanotechnologických sadrokartónových dosiek.  Záujemcovia o ich predaj sa nám už teraz hlásia z najväčších európskych trhov v Nemecku a vo Francúzsku. Vyzerá to tak, že budeme mať plné ruky práce uspokojiť európsky trh,“ dodáva Karabáč a zároveň pripomína, že postupne sa začínajú zameriavať aj na mimoeurópske trhy, najmä Blízky Východ, ktorý je hladný po energeticky úsporných stavebných materiáloch.

zdroj: Helske

Helske už od novembra 2019 vyrába v Levoči špeciálne omietky s  tepelnoizolačnými vlastnosťami. Ich výnimočné vlastnosti boli odborníkmi ocenené aj na stavebných veľtrhoch a výstavách v Mníchove, v Kolíne nad Rýnom, v Brne, v Moskve či Bratislave. Na základe toho spoločnosť začala s postupným budovaním obchodných zastúpení okrem Slovenskej republiky aj v Írsku, Nemecku či Španielsku.

Zdroj: Helske

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá