Na slovenský mediálny trh prichádza Radio Group. Skupina rozširuje portfólio Fun rádia o inú významnú stanicu

  • Fun rádio a rádio Vlna budú pôsobiť pod jednou strechou
  • Pri oboch rádiách chcú zachovať to, čo je poslucháčom blízke
fun rádio, junior, marcel,
Instagram/jasomfunradio
  • Fun rádio a rádio Vlna budú pôsobiť pod jednou strechou
  • Pri oboch rádiách chcú zachovať to, čo je poslucháčom blízke

Spoločnosť Fun Media Group sa na sklonku roka 2021 rozrástla a zmenila názov, informujú v tlačovej správe. Po novom nesú názov Radio Group a zastrešujú už dve slovenské rádiá.

Na trhu viac nebudú pôsobiť len s Fun rádiom, ktoré je historicky prvou komerčnou rozhlasovou stanicou na Slovensku. Pod svoje krídla si berú aj iné známe slovenské rádio s dlhoročnou tradíciou. Stávajú sa tak jednou z najväčších mediálnych skupín v našej krajine.  

Fun rádio a rádio Vlna pod jednou strechou

Pod spoločnosť Radio Group už spadá aj Rádio Vlna: „Cieľom akvizície bolo posilnenie programovej ponuky a upevnenie silnej pozície na trhu,“ uvádzajú v tlačovej správe.

Pod jednou strechou tak budú pôsobiť dve významné slovenské rádiá. Fun rádio, ktoré vysiela už viac ako tridsať rokov, čím sa u nás stáva najdlhšie vysielajúcou komerčnou rozhlasovou stanicou, a rádio Vlna, ktoré je aktuálne štvrtou najpočúvanejšou komerčnou stanicou na Slovensku.

Logo

„Týždenná počúvanosť kombinácie Fun rádio a Rádio Vlna je 1,77 milióna poslucháčov, čo predstavuje takmer 40 % celkovej trhovej počúvanosti všetkých rádií,“ uvádza Radio Group v tlačovej správe.

Možnosť naplniť víziu

CEO skupiny Radio Group Rastislav Dutka verí, že tento významný krok ešte viac posilní ich pozíciu na trhu. V rozvoji slovenských rozhlasových staníc chcú pokračovať a zároveň využiť potenciál ich nového spojenia Fun Rádia s rádiom Vlna.

„Vždy bolo našou víziou prinášať neustále nový obsah a rozvíjať nové formáty pre čo najširší okruh poslucháčov. Teraz máme možnosť túto víziu naplniť. Spojením s Rádiom Vlna môžeme prinášať tento zážitok väčšej a rozmanitejšej cieľovej skupine.“

Dutka tiež reaguje na nedávne zmeny majiteľských štruktúr v niektorých súkromných rádiách na Slovensku: „Po tejto konsolidácii očakávame cielenejšie formátovanie a ostrejšiu konkurenciu.“

Obe rádiá zastrešuje Radio Group obchodne aj programovo. „Do portfólia patria okrem rozhlasových staníc aj ich webové stránky, sociálne siete a tiež nová herná aplikácia Fun Games,“ uvádzajú v tlačovej správe.

Samostatné rádiá si však zachovajú to, čo si poslucháči zamilovali, naznačuje programový riaditeľ Radio Group Marek Mikúšek. Na Fun rádiu chcú hrať najlepšiu súčasnú hudbu a chodiť za ľuďmi aj mimo štúdia.

A pokračovať tak v obľúbených vysielaniach pomocou nášho externého mobilného štúdia z rôznych miest na Slovensku i v zahraničí.“ Dodáva, že pokračovať budú aj v online priestore, kde Fun rádio pravidelne vydáva videá aj podcasty.

Rádio Vlna je zase synonymom najlepšej oldies hudby, no zároveň pravidelne prináša svojim poslucháčom aktuálne informácie v jasnom a stručnom formáte. Naďalej budeme pokračovať v realizácii úspešných Oldies Párty Rádia Vlna, pretože sú na Slovensku jedinečné,“ uvádza Mikúšek.

Zdroj: Tlačová správa/Radio Group

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie