Na slovenský trh vstupuje nová poisťovňa. Slúžiť bude pre psy a mačky

  • PetExpert avizuje svoj príchod na slovenský trh počas jarných mesiacov
  • Fungovať bude online, na báze spolupráce so sieťou zazmluvnených veterinárov
Unsplash
  • PetExpert avizuje svoj príchod na slovenský trh počas jarných mesiacov
  • Fungovať bude online, na báze spolupráce so sieťou zazmluvnených veterinárov

Na slovenský trh vstupuje nová online zdravotná a úrazová poisťovňa PetExpert, ktorá bude poskytovať svoje služby výhradne pre domácich miláčikov. Fungovať bude na princípe spolupráce so sieťou zmluvných veterinárov a veterinárnych kliník.

Funguje to tak, že v prípade úrazu alebo choroby tvojho psa alebo mačky navštíviš zmluvného veterinára a povieš mu číslo poistenia. Po uplynutí čakacej doby (väčšinou 3 dni pri úraze a 30 dní pri chorobe) máš nárok na poistné plnenie zdravotných problémov tvojho domáceho miláčika. 

Veterinár poisťovni elektronicky pošle všetko potrebné a do 5 minút je podľa PetExpert všetko vyriešené. Na mieste uhradíš len spoluúčasť vo výške 10 % nákladov veterinárnej starostlivosti.

 

Od tradičných poistných produktov sa to od PetExpert má líšiť tým, že je bez zbytočných formulárov a administratívy a má výrazne vyššie limity plnenia. Poistiť môžeš psy a mačky staršie ako 8 týždňov. Najneskôr môžeš svôjho miláčika poistiť vo veku 10 rokov u malých plemien, 8 rokov u stredných a u všetkých mačiek a 6 rokov u veľkých plemien psov. Poistenie platí po celý ich život a zviera musí byť označené registrovaným mikročípom. 

Okrem veterinárneho ošetrenia je súčasťou poistenia aj smrť zvieraťa, nákladov na starostlivosť o zviera v prípade hospitalizácie majiteľa, poistenie straty či odcudzenie zvieraťa a náhrady nákladov na jeho nájdenie. 

Na Slovensko prichádza z Česka

Firma mieri na Slovensko z Česka, kde aktuálne funguje necelé dva roky. 

„Plne digitalizovaná skúsenosť u našich klientov láme formu tradičných poskytovateľov poistenia,” hovorí v tlačovej správe spoluautor poistenia PetExpert Derek Cummins. 

Ako ďalej dodáva, ľuďom sa páči, že nie sú tradičná poisťovňa, ale že vytvárajú most medzi komunitou majiteľov zvierat, veterinármi a finančným sektorom, kde poisťovňa spadá. „To, čo ťahá klientov k nášmu poisteniu, je okamžité vybavenie poistnej udalosti veterinárom bez nutnosti akýchkoľvek formulárov a administratívy,” opisuje.

zdroj: Unsplash

Okrem Slovenska chce PetExpert vstúpiť aj na ďalšie trhy s podobným spôsobom fungovania poistenia. „Sme v kontakte aj s niektorými západoeurópskymi krajinami, pre ktoré je zaujímavá hlavne automatizácia s využitím nástrojov umelej inteligencie, ktorú do odvetvia poistenia prinášame. Všetko je bezpapierové, bez nutnosti podpisu, online a veľmi jednoduché,” vysvetľuje spoluautor poistenia PetExpert Jan Moravec.

V Česku firma spolupracuje s viac ako 450 veterinármi z celého Česka, ktoré predstavujú približne 80 percent veterinárnych kliník u našich susedov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK