Na štiavnickom tajchu už môžeš vyskúšať luxusné kempovanie pod hviezdami

  • Glamping znamená glamorous camping. Tento spôsob trávenia voľného času v prírode bol doteraz známy skôr v západnej Európe
  • Teraz prichádza na Slovensko a ty si budeš môcť vychutnať kempovanie s pridanou hodnotu celoročne v jednom z najkrajších kútov krajiny
Pocuvadlo-hotel-glamping
Forrest Glamp
  • Glamping znamená glamorous camping. Tento spôsob trávenia voľného času v prírode bol doteraz známy skôr v západnej Európe
  • Teraz prichádza na Slovensko a ty si budeš môcť vychutnať kempovanie s pridanou hodnotu celoročne v jednom z najkrajších kútov krajiny

Na brehu jazera Počúvadlo, neďaleko Banskej Štiavnice sa nachádza nový turistický rezort. Luxusné chatky, ktoré ti ponúknu pohodlie hotela a výhody kempovania môžeš už teraz naplno využívať. Od začiatku októbra sa totiž spustil unikátny zážitkový projekt. Volá sa Forrest Glamp.

zdroj: Forrest Glamp

Luxus mimo hlavnú sezónu

ForRest Glamp – ako už z názvu vyplýva – v sebe zahŕňa priestor, určený pre dokonalý oddych nielen tela, ale predovšetkým duše. Štatistiky totiž dokazujú, že predovšetkým mestský človek si najlepšie zresetuje myseľ v lone autentickej prírody. Tá v okolí Banskej Štiavnice je skutočne prekrásna. Tajchy sú unikátne a navštevuje ich celoročne veľké množstvo turistov. Preto bol zámer, vybudovať luxusný kempovací rezort, skvelým a premysleným ťahom.

zdroj: Forrest Glamp

Nachádza sa v bývalom areáli školy v prírode a svoje služby začína ponúkať netypicky, mimo hlavnú turistickú sezónu.

Našou najväčšou výhodou oproti iným ubytovacím zariadeniam je, že sme v plnom nasadení celoročne. Nebojíme sa dažďa, ani zimy, lebo sme na to vybavení. Chatky vo Forreste sú zateplené, v zimnom období vykurované a v lete chladené. Okolie aj historické centrum Banskej Štiavnice, aj jazero Počúvadlo poskytujú celoročné možnosti vyžitia, z ktorých si každý vyberie. Ak by aj nie, sme tu na to, aby sme návštevníkom odporučili krásne miesta, alebo im rovno urobili program,“ hovorí Michal Motovský, správca glampingu. Prečo by sa báli? Krok otvoriť Forrest Glamp už teraz rozhodne nie je krokom vedľa. Hotely a to nie len tie luxusné, si držia stabilnú návštevnosť celoročne. A glamping práve takýmto luxusným hotelom je.

zdroj: Forrest Glamp

Výrivka, klimatizácia ale aj terasa

Areál poskytuje ubytovanie v 10 atypických chatkách s kapacitou 2 – 6 ľudí. V každej jednej chatke nájdeš vlastnú kúpeľňu, spálňu ale aj terasu so sedením. V lete využiješ klímu a v zime nebude chýbať funkčný vykurovací systém.

Do vyššej výbavy patrí kuchyňa, ktorá sa nachádza v dvojmiestnych chatkách, ale aj v dvojposchodovej rodinnej, ktorá je určená pre 6 osôb. Tá stojí nad zemou na drevených koloch.

zdroj: Forrest Glamp

Spomínaná výrivka pribudne však až v lete.

Rezort sa nachádza 8 km od Banskej Štiavnice priamo pod vrchom Sitno. Areál je zatiaľ síce v skúšobnej prevádzke, ale pokojne ho môžeš využívať už od začiatku októbra.

zdroj: Forrest Glamp

V zime určite oceníš výrazné možnosti lyžovania, bežkovania či skialpinizmu, ktorých je v okolí požehnane. V lete choď zase bicyklovať, plávať do tajchu alebo si vyraz na túru. Štiavnické vrchy sú chránenou krajinnou oblasťou a možnosti plnohodnotného trávenia voľného času sú rôzne.

zdroj: Forrest Glamp

Filozofiou projektu Forrest je ponúknuť v dnešnej rýchlej dobe ubytovanie vo forme zážitku s dokonalým relaxom od každodenných povinností. Je dokázané, že človek najlepšie vypne hlavu v prírode, na vychádzke v lese, ale možnosti sú neobmedzené. Od rannej jógy pri jazere, výlety po okolí, rekreačné športy, až po večernú opekačku vo veľkom spoločenskom šapitó,“ hovorí Lucia Motovská, ktorá sa v glampingu bude starať o hostí. Areál nemá ambíciu odtrhnúť ťa od života úplne, preto je v celom glampingu wifi pokrytie.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá