Na tomto videu sa baví celý svet. Tancujúci roboti tromfnú svojimi tanečnými skills aj teba

  • Boston Dynamics sa opäť dostali do pozornosti médií
  • Tentokrát je to vďaka ich tancujúcim robotom
Q6CMOTSAZREGHDMHV76DSLY2H4.png
Youtube.com/Boston Dynamics
  • Boston Dynamics sa opäť dostali do pozornosti médií
  • Tentokrát je to vďaka ich tancujúcim robotom

Boston Dynamics všetci poznáme ako poprednú spoločnosť v oblasti robotiky. Ich hlavným poznávacím znakom je až prílišný dôraz na reálne pohyby robotov, vďaka čomu pôsobia živelnejšie, ako každá iná mašinéria na trhu.

The Verge upozorňuje na ďalší drobný míľnik spoločnosti. Po náročných gymnastických úkonoch a vyšetrovania v Černobyľe, Boston Dynamics zverejnili na oficiálnom YouTube účte video, v ktorom štvorica ikonických robotov predvádza pomerne zložité tanečné číslo.

BUDÚCNOSŤ: Takto bude vyzerať tvoj život s 5G. Žiadne zápchy, žiadne čakanie

Pokiaľ ti beh či skákanie prišlo v kontexte robotiky až príliš komplexné, na tanečné kúsky robotov budeš pozerať s otvorenými ústami. Dvojica humanoidných Atlasov, robotický pes Spot a najväčší zo všetkých, Handle, ukazujú v krátkom videu rytmiku a pohyby, ktoré nezvládne ani väčšina ľudí.

Roboti tanečné číslo predvádzajú do soulovéhu hitu Do You Love Me od The Contours. Vzhľadom na dodržiavanie rytmu a súmerných a synchronizovaných pohybov všetkých štyroch robotov na pľaci je jasné, že za videom musí byť gigantický počet hodín programovania.

Asi najznámejším robotom od Boston Dynamics je nedávno predstavená Dášenka v Pražskom showroome Alzy. Maskot tam samozrejme pomáha pri nosení nákupu, kedy ťa možno zamrzí, že ho internetový obchod neponúka na predaj. Teda, ak by si na robota, vyrábaného už niekoľko týždňov pod hlavičkou Hyundai Motor, mal zhruba 60 000 €.

Zdroje: theverge.com, youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech