Na toto Slováci čakali: Začal sa predaj zájazdov vlakom do najobľúbenejšej destinácie

  • Slováci môžu do Chorvátska cestovať vlakmi
  • Spustil sa predaj zájazdov, využi first minute zľavy
  • Prepraví ťa RegioJet, bude o teba postarané
Vlakom do Chorvátska. Dovolenka v Chorvátsku, zájazd.
Čedok
  • Slováci môžu do Chorvátska cestovať vlakmi
  • Spustil sa predaj zájazdov, využi first minute zľavy
  • Prepraví ťa RegioJet, bude o teba postarané

Slováci a Česi majú odjakživa svoju obľúbenú dovolenkovú destináciu v podobe Chorvátska. Mnohí ale hľadajú rôzne možnosti, ako sa na svoje obľúbené miesta dostať a radi zvolia iný dopravný prostriedok než auto. Jedným zo spôsobov prepravy do Chorvátska je aj vlak a ani tento rok nebude výnimkou.

Cestovná kancelária Čedok spúšťa predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi. Môžeš si tak svoju cestu naplánovať už teraz počas takzvaných „first minute“ zliav. Ponúkané ti je priame spojenie zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Prepraví ťa obľúbená spoločnosť RegioJet.

„Po úspešnej minuloročnej sezóne opäť spúšťame predpredaj zájazdov vlakom do Chorvátska, ktoré ponúkajú pohodlnú a ekologickejšiu alternatívu pre všetkých klientov, ktorí si chcú užiť cestu po železnici a vyraziť tento rok v lete na dovolenku k Jadranskému moru,“ hovorí Aleš Ondrůj, produktový a marketingový riaditeľ Čedoku.

„Vďaka vlakom RegioJetu do Rijeky, ktoré tento rok pôjdu podľa cestovného poriadku z Bratislavy trikrát týždenne, si tak môžu tento spôsob dopravy v kombinácii s ubytovaním objednať turisti z oboch krajín. Obľuba vlakovej dopravy rastie ako u poznávacích zájazdov, tak aj pri pobytoch pri mori,“ podotýka. 

Harmonogram

RegioJet svoje vlaky začne do Chorvátska vysielať 16. júna. Možnosť prepravy potrvá do konca septembra. Cestovať sa bude vždy v utorok, piatok a nedeľu.

15-vozňový spoj ponúkne cestujúcim vagóny s lôžkovými kupé alebo štandardnými sedadlami. Vyštartuje v Prahe, zastaví v staniciach Kolín, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a od 1. júla 2023 aj v Pardubiciach. Ďalej prejde cez Brno, Břeclav a na Slovensku zastaví v Bratislave.

Vo vlaku budú dostupné občerstvenia, dobíjanie elektronických zariadení, pripojenie na internet a ďalšie služby.

Čedok sa postará o spiatočný lístok, ubytovanie, prípadne aj stravovanie, a autobusové transfery medzi stanicou a hotelom.

Destinácie

V rámci ponuky Čedoku si môžeš vybrať pobyt od troch do siedmich nocí v populárnych hoteloch na Istrii, ostrove Krk a na Makarskej riviére. Počas letnej sezóny budú všetkým zákazníkom cestovnej kancelárie k dispozícii českí delegáti.

„Dovolenka v Chorvátsku bude od tohto roka pre návštevníkov ešte jednoduchšia. Vďaka vstupu krajiny do eurozóny budú v letoviskách platiť turisti namiesto chorvátskych kún eurom a vďaka voľnému pohybu osôb vo vnútri schengenského priestoru už nečakajú na turistov kontroly na hraniciach,“ hovorí Aleš Ondrůj.

Ak však hľadáš menej tradičnú dovolenku, môžeš skúsiť svoj čas v Chorvátsku stráviť na plavbe loďou po Jadrane s ubytovaním v kajutách. Turisti tak počas plavby preskúmajú rôzne mestá a prístavy pozdĺž pobrežia s možnosťou výletov na pevninu.

Bližšie podrobnosti nájdeš napríklad na webových stránkach kancelárie Čedok, Invia.sk, Zajazdy.sk či Pelikan.sk.

Zdroj: TS/Čedok

Najnovšie videá

Trendové videá