Na Trenčianskej univerzite pribudne kreatívne centrum. Bude v ňom office, coworking aj oddychová smart zóna

  • Centrum chce unverizita začať stavať v priebehu roka 2020
  • Dokopy bude stáť 4,29 milióna eur
Wikimedia (Peter Zelizňák)
Wikimedia (Peter Zelizňák)
  • Centrum chce unverizita začať stavať v priebehu roka 2020
  • Dokopy bude stáť 4,29 milióna eur

Talent a umenie sa rozvíjajú aj v našich regiónoch. Dôkazom toho je aj Integrovaný operačný regionálny program 2014 – 2020, ktorý ma okrem iného pomôcť rozvíjať mladé talenty v regiónoch Slovenska. Ako uvádza TASR, v rámci neho by chcela Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, vybudovať kreatívne centrum pre stimuláciu v kultúrnom a kreatívnom priemysle.

Výdavky na výstavbu centra dosiahnu 4,29 milióna eur, pričom na technológie v remeselných dielňach je vyčlenená suma 2,92 milióna eur, na rekonštrukčné a stavebné úpravy 340.000 eur a spolufinancovanie univerzity tvorí 214.000 eur. TASR o tom informovala Lucia Petríková z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka.

zdroj: Študentské centrum TnUAD v Trenčíne (Wikimedia, Norbert.jiros)

„S budovaním kreatívneho centra by sa malo začať v druhej polovici roka 2020, a to najskôr rekonštrukciou priestorov pre inštaláciu moderných technológií, priestorov pre ‚office‘, ‚coworking‘ a zelenej smart oddychovej zóny. Kreatívne centrum Trenčianskej univerzity bude situované v areáli fakulty špeciálnej techniky s rozlohou takmer 850 štvorcových metrov, počíta s vytvorením 20 nových pracovných miest, príležitostí pre 130 jednotlivcov, ktorí budú môcť využívať všetky poskytované služby a podporu pre 25 podnikateľov vo forme inkubačnej a akceleračnej schémy v kultúrnom a kreatívnom priemysle,“ “ objasnila Lucia Petríková z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka.

Takýmto spôsobom chce univerzita pomôcť najmä umelecky zameraným študentom, ale aj ľuďom, ktorí si v podobných sférach hľadajú zamestnanie. Cieľom má byť tiež násobiť potenciál pre špičkové štúdium, vedu, technológie, inovácie a vytvárať prostredie, ktoré motivuje študentov a absolventov na podnikateľské zručnosti.

„Navrhovaný program otvorených remeselných dielní umožňuje dostupnosť kreatívneho centra nielen pre študentov a výskumných pracovníkov univerzity. Ale tiež pre širokú skupinu recipientov, akými sú podnikatelia, študenti stredných odborných škôl v Trenčianskom kraji či jednotlivci so záujmom o aktivity univerzitného kreatívneho centra,“ dodal rektor Trenčianskej univerzity Jozef Habánik.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech