Na trh prinesú e-kolobežky s umelou inteligenciou. Teraz získali významného investora

  • IPM Group sa špecializuje na aktíva ďalšej generácie, najmä oblasť InfraTech
  • Nedávno ohlásila prvú investíciu do britskej spoločnosti Hilo EV
IPM Group
IPM Group
  • IPM Group sa špecializuje na aktíva ďalšej generácie, najmä oblasť InfraTech
  • Nedávno ohlásila prvú investíciu do britskej spoločnosti Hilo EV

Aj vďaka tomuto kroku bude IPM Group, ktorá má slovenské korene, súčasťou premeny tváre mikromobility tak, ako ju poznáme. Spoločnosť Hilo, do ktorej investovala, má totiž ambíciu posunúť celosvetové štandardy toho, čo spotrebitelia očakávajú od mikromobility ako takej.

Spoluzakladateľ a výkonný partner IPM Marián Boček pripomína, že IPM investuje práve do spoločností, ktoré majú pozitívny vplyv na spoločnosť.

„A takúto spoločnosť sme našli v Hilo. Sektor elektromobility napreduje, vďaka čomu sú doprava a cestovanie čistejšie a udržateľnejšie. Preto sme nesmierne radi, že v tom môžeme zohrávať úlohu aj my. Zároveň, ide o našu prvú významnú investíciu v Spojenom kráľovstve.“

Investícia IPM podporí spoločnosť Hilo pri uvádzaní svojho prvého produktu e-kolobežky Hilo na trh. Tá bude mať množstvo inovatívnych funkcií, vrátane nadmerného predného kolesa, ktoré dramaticky zlepšuje stabilitu a ovládanie. Ďalšou inováciou bude počítačové AI videnie, ktoré upozorní jazdca na hroziace nebezpečenstvá. 

Logo

Bezpečnosť elektrokolobežky Hilo zvýši aj jedinečný systém osvetlenia Halo, ktorý upozorňuje chodcov a ostatných účastníkov cestnej premávky na svoju prítomnosť.

Technologický balík doplní pokročilá technológia batérií, ktorú IPM zastreší vďaka jednej zo svojich portfóliových spoločností InoBat. Elektrokolobežka Hilo tak poskytne bezpečnú a udržateľnú osobnú dopravu. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Hilo Robin Harris vníma investíciu IPM do Hilo ako potvrdenie toho, že sú na správnej ceste.

„Máme progresívnu víziu predefinovať bezpečnosť v sektore mikromobility a vytvárať produkty definujúce štandardy. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou portfólia IPM Group a tešíme sa na rozvíjanie strategických partnerstiev so spoločnosťami ako InoBat, ktorého batériová technológia, ktorá je lídrom na trhu, bude poháňať aj naše produkty Hilo.“

Predsedom predstavenstva Hilo sa zároveň stal Andy Palmer, ktorý je jedným z popredných svetových expertov v oblasti automotive sektora a elektromobility. Ten je zároveň predsedom predstavenstva v InoBat Auto, nedávno vstúpil aj do predstavenstva samotnej IPM Group, pričom je aj generálnym riaditeľom spoločnosti novej generácie autobusov a úžitkových vozidiel Switch Mobility.

w
zdroj: IPM Group

V minulosti pôsobil ako prevádzkový riaditeľ spoločnosti Nissan Leaf, ale aj generálny riaditeľ spoločnosti Aston Martin, kde stál tak pri zrode známych „super áut“ z bondoviek.

Pripisujú sa mu priekopnícke technológie, vrátane vývoja najpredávanejšieho elektromobilu na svete, Nissan LEAF. Andy Palmer dodáva, že jeho prvoradou úlohou bude riadiť spoločnosť Hilo tak, aby dotiahla svoj produkt do úspešného konca.

„V Hilo úplne prehodnocujeme pojem mikromobilita – a začne to práve našou e-kolobežkou. Máme schopnosť zmeniť spôsob, akým sa pohybujeme. Vďaka tomu môžeme ľuďom aj produktu umožniť  pohybovať sa bezpečným a čistým spôsobom. Investícia IPM Group podporí túto ambíciu. Dôvera v Hilo je dôkazom nášho talentovaného tímu dizajnérov a inžinierov, ktorí neúnavne pracovali na vývoji tejto e-kolobežky,“ uzatvára Andy Palmer.

Zdroj: IPM GROUP

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá