Na trhu práce sa o teba potrhajú. Teraz máš jedinečnú možnosť naučiť sa zručnosť, ktorá z teba urobí top žiadaného zamestnanca

  • Záujemcovia s ambíciou presadiť sa vo finančne dobre hodnotenom IT segmente by mali aktuálne zbystriť pozornosť
  • Majú v tomto svete veľkú šancu zabodovať, stačí si vybrať jeden z kurzov programovacej akadémie Green Fox Academy
  • Tá ti navyše po úspešnom absolvovaní kurzu pomôže nájsť si prvé zamestnanie
Green Fox Academy
  • Záujemcovia s ambíciou presadiť sa vo finančne dobre hodnotenom IT segmente by mali aktuálne zbystriť pozornosť
  • Majú v tomto svete veľkú šancu zabodovať, stačí si vybrať jeden z kurzov programovacej akadémie Green Fox Academy
  • Tá ti navyše po úspešnom absolvovaní kurzu pomôže nájsť si prvé zamestnanie

Z každej strany počúvame, že medzi najžiadanejšími zamestnancami na trhu práce budú čoraz viac figurovať ľudia s programovacími znalosťami. Na internete je záplava rôznych kurzov, ktoré ti sľubujú, že ťa do IT sveta zasvätia a naučia ťa v týchto vodách plávať.

Mnohé z nich sú legitímne, no je dôležité byť ostražitý a keď sa na túto cestu naozaj dáš, treba si vybrať ten správny spôsob, ako sa naučiť zručnosti, ktoré vyžaduje súčasný trh práce.

V Startitup sme sa rozhodli zistiť viac o low-code, o ktorom sa hovorí ako o technológii budúcnosti. Podľa predpovedí firmy Gartner bude do roku 2024 až 65 % vývoja aplikácií prebiehať na low-code platformách.

Oslovili sme preto slovenský IT bootcamp Green Fox Academy, ktorý pochádza z Maďarska, kde patrí medzi najúspešnejšie startupy a získal množstvo ocenení. Svojim študentom tu ponúkajú možnosť stať sa vývojárom pre low-code platformy Servicenow a Salesforce od úplných základov už za 4,5 mesiaca.

zdroj: Green Fox Academy

Najprv sa však pozrime, čo si pod pojmom low-code má človek predstaviť. Nejde o vývoj od úplných základov, ako je to v prípade bežného programovania, ale umožňuje vyvíjať webové aplikácie s minimálnym manuálnym kódovaním.

Veľmi laicky povedané, je to, ako keď si chceš urobiť koláč. Môžeš to urobiť tak, že si nakúpiš všetky suroviny, z ktorých si pripravíš vlastné cesto, krém a polevu. No a v druhom prípade si ten korpus na koláč kúpiš a o niečo si zjednodušíš prácu.

„Low-code nemá byť náhradou za vývojárov, ide skôr o to, aby im uľahčil život. Dokáže nahradiť množstvo úloh a vďaka tomu môžu programátori pracovať efektívnejšie a rýchlejšie,“ uvádza Green Fox Academy.

zdroj: Green Fox Academy

Green Fox Academy, ako prvý programovací bootcamp na Slovensku, spúšťa spomínaný 4,5 mesačný Super intenzívny kurz Junior programátora so špecializáciou práve na low-code platformy Servicenow a Salesforce.

Programovať ťa tu naučia od úplných základov a navyše po skončení kurzu máš 100 % garanciu nájdenia zamestnania v partnerských firmách, ktoré už teraz hlásia veľký dopyt po špecialistoch na low-code.

Najbližšie kurzy začínajú už v marci alebo v júni tohto roka. Ak chceš začať študovať v Green Fox Academy, je potrebné prejsť výberovým konaním, ktoré má štyri kolá.

Prejsť si budeš musieť online hrami, kde overia tvoje kognitívne schopnosti, čaká ťa pohovor so psychológom a simulácia programovania, kde overia tvoju digitálnu gramotnosť. Odskúšať si, či máš na to stať sa programátorom, si môžeš tu. Ak sa chceš naučiť technológiu, po ktorej majú firmy u nás aj vo svete obrovský dopyt, poď do toho.

zdroj: Green Fox Academy

Na účasť v kurze nie sú nutné žiadne tradičné vstupné predpoklady, zvládnuť musíš len angličtinu. V prípade kurzov v slovenčine postačí jazyk na komunikačnej úrovni. 

Ceny kurzov sa odvíjajú od toho, pre aký balík sa rozhodneš. Ak na kurz nemáš dostatok financií, vybrať si môžeš alternatívu. Je ňou takzvaná študentská pôžička, v rámci ktorej zaplatíš len zálohu. Keď sa zamestnáš, budeš mesačne splácať 20 % z čistej mzdy junior programátora, alebo ti časť kurzu preplatí aj Úrad práce.

zdroj: Green Fox Academy

„Výhodou našich kurzov je, že sú komplexné. To znamená, že našich študentov naučíme všetko od začiatku a tak, že po ich skončení budú pripravení nastúpiť na pozíciu junior programátora a odštartovať svoju kariéru v IT. Na ceste za ich snom im pomôžu okrem našich mentorov programovania aj psychológovia, s ktorými absolvujú pravidelné tréningy mäkkých zručností a dôkladne ich pripravia aj na pohovor do nového zamestnania,“ vysvetľuje Veronika Bartošová, PR manažérka Green Fox Academy na Slovensku.

zdroj: Green Fox Academy

Oplatí sa spomenúť, že 3 z TOP 5 najlepšie platených pracovných miest (okrem manažérskych pozícií) majú pracovníci v IT. Ak sa ti low-code nepozdáva istotou môžu byť aj klasické Kurzy Junior programátora. V tomto prípade si osvojíš základy Javy, v ktorej majú napríklad všetky banky svoje systémy. Po pár mesiacoch výučby už budeš pripravený na reštart kariéry.

Chcel/a by si sa naučiť programovať?

Kurzy Green Fox ti dávame do pozornosti aj preto, lebo oproti konkurencii prebiehajú naživo s mentormi, a teda nie sú vopred nahrávané. Ty, ako uchádzač, máš popri štúdiu k dispozícii psychológov (koučov), ktorí ti pomáhajú s tréningom mäkkých zručností. Pripravujú ťa na pracovné pohovory a snažia sa o rozvoj tvojich komunikačných zručností.

Absolvuj workshop zadarmo

Green Fox tiež pravidelne pre záujemcov o kurzy organizuje bezplatné workshopy. V kalendári si poznač dátum 26. januára a 18. hodinu. V tomto čase sa bude konať Workshop základov programovania.

Počas workshopu sa pozrieš na základy Javascriptu a na jeho prepojenie s HTML a CSS. „Začneme ľahkými konceptmi, ktoré naši mentori vysvetlia na konkrétnych príkladoch. Svoje vedomosti si otestuješ aj na krátkom cvičení.“ Navyše veľká časť workshopu bude zameraná aj na prácu s technológiou low-code.

zdroj: Green Fox Academy

Ak sa ti v hlave stále ozýva otázka, prečo práve IT, odpoveď je jednoduchá. Je to odbor, ktorý má obrovskú perspektívu. Bez počítača sa pri práci už teraz zaobíde málokto a bez znalosti kódovania to v budúcnosti nepôjde.

Okrem toho v IT sú jedny z najvyšších platov. Ponúka najbohatšie benefity, najširšiu ponuku práce a najväčší ochotu zamestnávateľov poskytovať flexibilné úväzky a prácu z domu.

Navyše oproti iným profesiám z TOP 5 nevyžaduje vysokoškolský diplom, ani vedeckú či politickú kariéru. Ak máš rád technológie, si kreatívny a vyhľadávaš výzvy, potom rozhodne nad rekvalifikáciou na programátora popremýšľaj.

Zdroj: Green Fox Academy

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá