Na trhu sa objavili extrémne lacné letenky do New Yorku s prestupom v epicentre koronavírusu

  • Letecké spoločnosti reagujú na šírenie sa koronavírus
  • Ceny letov s prestupom v epicentre nákazy rapídne klesli 
kop (1)
unsplash.com, TASR,AP
  • Letecké spoločnosti reagujú na šírenie sa koronavírus
  • Ceny letov s prestupom v epicentre nákazy rapídne klesli 

Nový koronavírus sa začal šíriť z čínskeho mesta Wu-chan a v Číne si vyžiadal už vyše 259 mŕtvych a vyše 11-tisíc nakazených. Informuje SITA. Potvrdené prípady nákazy hlásia aj takmer dve desiatky ďalších krajín vrátane Spojených štátov, Francúzska, Nemecka či Japonska.

Po prvý raz potvrdili prípady nákazy aj na Blízkom východe, a to konkrétne v Spojených arabských emirátoch. Pre rýchle šírenie vírusu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila v piatok globálny stav zdravotnej núdze.

zdroj: TASR

Portál Bloomberg najnovšie priniesol informáciu o extrémne lacných letenkách z Honk Kongu do New Yorku. Má to však jeden háčik, cestujúci musia absolvovať prestup v meste Wu-chan, ktoré je epicentrom nákazy.

Letecká spoločnosť China Southern Airlines Co. napríklad ponúka letenku na letisko JFK v New Yorku len za 193 dolárov. Tento výlet zahŕňa aj vyše 6 hodinový prestup vo Wu-chan. Cena priamych letov, bez riskantného prestupu sa pohybuje okolo 2 600 dolárov.

zdroj: NIAID

V súvislosti s obávaným vírusom Peking skritizoval Washington, že zakázal vstup do USA väčšine cudzincov, ktorí za posledné dva týždne navštívili Čínu. Austrálsky premiér Scott Morrison oznámil v sobotu podobné opatrenia, čím nasledoval príklad Japonska a Singapuru. Južná Kórea a India medzičasom dopravili preč z Wu-chan, odkiaľ sa nákaza rozšírila, stovky svojich občanov. Indonézia do oblasti rovnako vyslala lietadlo.

Facebook odstráni dezinformačné príspevky o koronavíruse

Na koronavírus nereagujú len letecké spoločnosti, ale aj samotný Facebook. Spoločnosť zakročí proti dezinformačnému a potenciálne škodlivému obsahu o novom koronavíruse na svojej sociálnej sieti, informuje CNN.

Šéf odboru Facebooku pre zdravie Kang-Xing Jin oznámil, že z platformy začnú odstraňovať príspevky, ktoré obsahujú falošné tvrdenia alebo konšpiračné teórie o víruse, na ktoré upozornili zdravotnícke orgány. Spoločnosť sa sústredí ma príspevky, ktoré odrádzajú ľudí od lekárskeho ošetrenia alebo obsahujú potenciálne nebezpečné tvrdenia o liečbe.

Proti šíreniu dezinformácií o koronavíruse zakročia aj ďalšie spoločnosti. Twitter napríklad v Spojených štátoch bude odkazovať používateľov hľadajúcich informácie na webstránku Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). YouTube a Google budú zase propagovať spoľahlivé informácie o víruse na prvých miestach pri vyhľadávaní.

Zdroje: SITA, WHO, CNN, bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech