Nový Istropolis bude stáť 200 miliónov eur. Pribudnúť má 7 nových objektov

  • Predstavuje viacúčelový súbor pozostávajúci z kultúrno-spoločenského centra, dvoch obytných budov, troch administratívnych budov a kongresového hotela s potrebným množstvom podzemných parkovacích miest pre obsluhu celej stavby
  • Stavať sa má začať v roku 2022
novy_istropolis_-_kulturno-spolocenske_centrum_4
Immocap
  • Predstavuje viacúčelový súbor pozostávajúci z kultúrno-spoločenského centra, dvoch obytných budov, troch administratívnych budov a kongresového hotela s potrebným množstvom podzemných parkovacích miest pre obsluhu celej stavby
  • Stavať sa má začať v roku 2022

Developer predložil na Ministerstvo životného prostredia zámer na výstavbu projektu Nový Istropolis na Trnavskom Mýte v Bratislave za približne 200 miliónov eur. Vyplýva to z oznámenia v Informačnom systéme EIA/SEA.

FOTO: Posledné zábery z Istropolisu. Dostali sme sa tam, kam verejnosť nie

Navrhovaná činnosť predstavuje stavbu a prevádzku viacúčelového súboru pozostávajúceho z kultúrno-spoločenského centra, dvoch obytných budov, troch administratívnych budov a kongresového hotela s potrebným množstvom podzemných parkovacích miest pre obsluhu celej stavby,“ uvádza sa v zámere s tým, že neoddeliteľnou súčasťou návrhu nového viacúčelového súboru sú vysoko exponované verejné priestranstvá.

Vyvážená funkca kultúry, bývania a administratívy

V dokumente developer ďalej spomína, že komplex má byť vyvážený. „V rámci komplexu s vyváženou funkciou kultúry, bývania a administratívy sú navrhované i obchodné priestory, najmä v parteri budov, prechodné ubytovanie, podzemná garáž a verejné priestranstvá. Neoddeliteľnou súčasťou návrhu nového viacúčelového súboru sú vysoko exponované verejné priestranstvá.“

Predpokladaný termín začatia výstavby je rok 2022, termín ukončenia prvej fázy rok 2025 a druhej fázy rok 2026.

Immocap
zdroj: Immocap

Vlastníkom budovy Istropolisu a prislúchajúcich objektov je spoločnosť Immocap, ktorá chce objekt na Trnavskom mýte zmeniť na nové centrum so zeleňou a verejnými priestormi. Nový Istropolis má mať multifunkčnú sálu, v ktorej bude možné organizovať rôzne typy podujatí naraz.

Adept na nové Národné kultúrne a kongresové centrum

Nové kultúrno-spoločenské centrum by malo mať kapacitu 3-tisíc miest na sedenie a 5-tisíc miest v kombinácii sedenie a státie.

Developeri chcú zbúrať Istropolis, vzniknúť má nová mikroštvrť plná zelene so svetovou koncertnou halou

K zachovaniu kultúrno-spoločenskej funkcie v priestore Istropolisu sa developer zaviazal už pri akvizícii v roku 2017 a k súčasnému zámeru dospel po analýzach a konzultáciách s organizátormi kultúrno-spoločenských podujatí, realizácii štúdií a auditov, návšteve referenčných projektov v zahraničí a uskutočnení medzinárodnej architektonickej súťaže.

Nový Istropolis je jedným z adeptov na nové Národné kultúrne a kongresové centrum.

Immocap
zdroj: Immocap

Správu budeme aktualizovať.

Zdroje: SITA, Informačný systém EIA 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá