Na univerzite v Bratislave zasahujú desiatky policajtov. Ide o bombovú hrozbu

  • Kvôli nahlásenej hrozbe zasahujú na mieste hliadky mestskej a aj štátnej polície
  • E-mailová hrozba prišla na viacero adries mestskej polície
Bombová hrozba na univerzite
Na univerzite v Bratislave zasahujú desiatky policajtov. Ide o bombovú hrozbu Facebook/reprofoto/Mestská polícia Bratislava
  • Kvôli nahlásenej hrozbe zasahujú na mieste hliadky mestskej a aj štátnej polície
  • E-mailová hrozba prišla na viacero adries mestskej polície

Mestská polícia Bratislava informuje na sociálnej sieti o uzavretí Vazovovej ulice. Kvôli nahlásenej hrozbe zasahujú na mieste hliadky mestskej a aj štátnej polície.

„E-mailová hrozba súvisiaca s Technickou univerzitou na Vazovovej ulici prišla na viacero adries mestskej polície,“ informuje mestská polícia.

Na mieste zasahujú aktuálne hliadky mestskej polície, ktorá usmerňuje dopravu v spolupráci so štátnou políciou, ktorá vykonáva kontrolu priestorov univerzity. Polícia prosí verejnosť, aby sa tejto oblasti vyhla.

Hovorca univerzity Juraj Rybanský pre TASR potvrdil, že ide o bombovú hrozbu, ktorá sa týka budovy rektorátu na Vazovovej ulici 5. Budova bola podľa jeho slov evakuovaná a aktuálne tam polícia vykonáva úkony.

Prípad prevzala NAKA

Prípad bombovej hrozby súvisiacej so Slovenskou technickou univerzitou (STU) na Vazovovej ulici v Bratislave si prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Po vykonaní prvotných úkonov bude vyšetrovateľ tento skutok právne kvalifikovať. Pre TASR to priblížila Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru (PZ).

„Aktuálne pyrotechnici a psovodi so špeciálne vycvičenými psami objekt podrobne prehľadávajú,“ dodala Hrabovská. Podotkla, že o vývoji situácie budú verejnosť priebežne informovať.

Zdroje: FB/Mestská polícia Bratislava, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá