Na vstup do obľúbenej destinácie influencerov nepotrebuješ absolútne nič. Krajina otvára hranice bez obmedzení

  • Donedávna museli turisti vypĺňať aspoň formulár
  • Aktuálne sa do krajiny dostaneš bez obmedzení
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Serhiy Hipskyy,Dennis Schrader
  • Donedávna museli turisti vypĺňať aspoň formulár
  • Aktuálne sa do krajiny dostaneš bez obmedzení

V prípade, že sa v súčasnosti rozhodneš cestovať do zahraničia, musíš si zistiť aktuálne platné opatrenia v danej krajine.

Regióny fungujú podľa semaforu

Obľúbená stránka mnohých cestovateľov Letenky za babku informovala, že Mexiko sa stáva druhou krajinou, ktorá zrušila všetky vstupné podmienky.

„Mexiko zrušilo všetky vstupné opatrenia v súvislosti s Covidom. Už netreba vyplniť ani online formulár,“ píšu na sociálnej sieti.

Dodávajú tiež, že následne jednotlivé regióny v krajine fungujú podľa svojho semaforu.

„Obľúbený prímorský Cancún je v žltej farbe, čo znamená nižšie povolené kapacity v hoteloch/reštauráciách,“ objasňujú ďalej. Pokiaľ červená predstavuje najvyššie riziko a povolené sú len základné aktivity, regióny v zelenej farbe zas majú všetky aktivity povolené.

V červenej nie je nikto

Pred 1. januárom 2022 bol v Mexiku vyžadovaný dotazník, ktorý bol nutný pred každým medzinárodným a vnútroštátnym letom. Formulár klasicky reflektoval, či bol cestujúci v predchádzajúcich dvoch týždňoch v úzkych kontaktoch s pozitívne testovaným. V dotazníku tiež osoby odpovedali na otázky súvisiace s aktuálnym zdravotným stavom.

Od 1. januára 2022 však Mexiko oficiálne ukončilo aj nutnosť vypĺňania spomínaného formulára, informuje Travel Off Path. Ako píšu na záver, v súčasnosti nie sú žiadne regióny v Mexiku v červenej farbe.

Zdroje: Facebook/Letenky za babku, Travel Off Path

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá