Na východe Slovenska pribudnú viaceré fastfoodové prevádzky

  • Po tom, ako sa niektoré fastfoody začali z Bratislavy postupne posúvať na stredné Slovensko, najnovšie smerujú aj na východ
nove prevadzky
unsplash
  • Po tom, ako sa niektoré fastfoody začali z Bratislavy postupne posúvať na stredné Slovensko, najnovšie smerujú aj na východ

Fastfoodové reťazce sú na Slovensku mimoriadne populárne. Prvý fastfood otvorili v 90-tych rokoch v Banskej Bystrici a potom sa tento zahraničný fenomén začal šíriť po celom Slovensku. Prevádzky s rýchlym občerstvením sú hlavne na západe krajiny a najviac ich je samozrejme v Bratislave. Najznámejšie americké koncerny však smerujú aj východnejšie, na čo ako prvý upozornil portál sme.sk. Niektorí už svoje prevádzky otvorili v Žiline a teraz plánujú expandovať ďalej.

Burger King v metropolách východu

Keď sa na obrovských svietiach bilboardoch v Bratislave objavili reklamy so sloganmi ospravedlňujúcimi sa McDonaldu formulkou „Prepáč Mekáč!“, otvorili sa, ako reakcia na ne hneď tri prevádzky Burger Kingu. Tentokrát americký fastfood otvorí svoje brány na východe Slovenska a už koncom tohto roku si východniari pochutnajú na legendárnom Whooperi. „Áno, je to pravda. Burger King otvorí svoju prevádzku v Košiciach a aj v Prešove,“ potvrdil pre StartitUP Jakub Pala, regionálny manažér Burger King pre Česko a Slovensko.V Košiciach sa môžeš na burgrový fastfood tešiť už na prelome októbra/novembra tohto roku a to v nákupnom centre Aupark. V Prešove sa otvorenie Burger Kingu plánuje po otvorení prevádzok v Košiciach. Nadšenci americkej fastfoodovej klasiky si svoj burger budú môcť vychutnať v OC Eperia a pôjde o Drive-In reštauráciu.

Káva so Starbucksu

Po niekoľkých Bratislavských prevádzkach nadštandardných kávových nápojov s typickou zelenovlasou Sirénou na bielom pohári sa prednedávnom otvorila prevádzka aj v Žiline. Je jasné, že po americkej káve začali túžiť aj ďalšie slovenské mestá. A tak sú plány rozbehnúť Starbucks aj na východnom Slovensku. „Určite plánujeme otvorenie kaviarne aj na východnom Slovensku, momentálne však nevieme ešte špecifikovať termín otvorenia ani miesto,“ prezdradil Filip Puchovský PR konzultant agentúry For PR, ktorá zastrešuje aj kaviarne Starbucks na Slovesnku.

Subway je jasný, KFC otázny

Bagetový mágovia zo Subway tiež predlžujú svoju fastfoodovú ruku a mieria do východnej časti našej krajiny. Konkrétne do Popradu a do Prešova. „Potvrdzujem, že v Poprade otvárame novú Subway prevádzku budúci rok. A rovnako aj v Prešove,“ povedal pre StartitUP Matej Varga, zástupca Subway Slovensko. To, že v Prešove budú prevádzky dokonca dve, potvrdil tiež.

O tom, či sa do veľkých východniarskych miest chystá aj kurací obľúbenec KFC, zatiaľ nevieme. Každopádne po expanzii v Bratislave môžeme očakávať aj ďalšie slovenské novinky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK