Na Záhorí pribudne nová cyklotrasa, stáť by mala vyše 300-tisíc eur

  • Nová trasa bude dlhá 3 kilometre, informuje o tom TASR
  • Spojí Veľké a Malé Leváre
Wikimedia (Stanislav Doronenko), unsplash.com
Wikimedia (Stanislav Doronenko), unsplash.com
  • Nová trasa bude dlhá 3 kilometre, informuje o tom TASR
  • Spojí Veľké a Malé Leváre

Obce Veľké a Malé Leváre v okrese Malacky na Záhorí sú od seba vzdialené 3 kilometre. V súčasnosti ich spája iba cesta pre autá a zastávky autobusovej a železničnej dopravy nie sú dostatočne prepojené. Okrem áut je trasa zatiaľ dostupná pre peších, no to by sa malo čoskoro zmeniť. Obec Veľké Leváre hľadá zhotoviteľa novej cyklotrasy, tá by mala nielen uľahčiť presun medzi obcami, ale aj  zatraktívniť okolie a priniesť nové športové možnosti.

„Na cyklochodník nadviažu lokálne cyklotrasy k jednotlivým atraktivitám blízkeho i vzdialenejšieho okolia,“ uvádza samospráva v texte výzvy.

Predpokladaná hodnota zákazky je 346 101 eur a záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 18. októbra. Na trase by mali tiež pribudnúť ďalšie funkcie, ako je bezpečné parkovanie bicyklov a vybavenosť pre cyklistov.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Súčasť ďalších trás

V súčasnosti sa na Záhorí nachádza už množstvo cyklotrás, ktoré majú dokopy 1080 kilometrov. V okrese Malacký sa môžeš previesť na trasách dlhých 376 kilometrov. Vyskúšať môžeš napríklad modrú trasu vedúcu od Senice cez Studienku až po Malacky. Ak ti nevadia náročnejšie trekingové trasy, vyblázniš sa na ceste z Malaciek do Šaštína – Strážov. Známa je tiež Záhorská cyklomagistrála, ňou sa môžeš dostať cez Devín a Zohor až po Malacky a potom ďalej cez Šaštín a Holíč až po Skalicu a Senicu.

Z Bratislavy sa do Veľkých Levárov môžeš dostať aj dnes. Stačí, keď nasadneš na bicykel v Devínskej Novej Vsi a pustíš sa trasou vedúcou cez Zohor, Sološnicu či Plavecké Podhradie. Prevezieš sa cez vojenské lesy, malebné obce, prírodu Malých Karpát, lúkami a dolinami až k rieke Morava. Počas jesene ide o ideálnu trasu.

Zdroj: TASR, Cyklohiking, Cyklotrasa.oma, Vitajte cyklisti

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech